Mała Emilia walczy o kontakt ze światem [ZBIÓRKA]

Mała Emilia walczy o kontakt ze światem [ZBIÓRKA]

Czteroletnia Emilka Oratowska z Wojnarowej od momentu przyjścia na świat walczy i nie chce się poddawać. Dziewczynka cierpi na wiele schorzeń, które utrudniają jej codzienne funkcjonowanie. Wymaga intensywnej rehabilitacji, a koszty sprzętu przewyższają możliwości jej rodziców. Potrzebna jest pomoc.

Emilia Oratowska za dwa miesiące skończy 4 latka. Dziewczynka przyszła na świat z obustronną głuchotą czuciowo – nerwową. Po trzech miesiącach, wskutek przebytej infekcji, pojawiły się napady padaczkowe z biegiem czasu zwiększające swoją częstotliwość. To jednak nie koniec bitew jakie musi stoczyć mała mieszkanka Wojnarowej. Zdiagnozowano u niej encefalopatię nieokreśloną, padaczkę lekooporną oraz cechy hipoplazji mostowo – móżdżkowej. Obecnie Emilka jest w trakcie dalszej diagnozy.

Podopieczna stowarzyszenia Sursum Corda nie je sama, nie kontaktuje się z otoczeniem, nie reaguje na bodźce. Wymaga kompleksowej opieki, a przy tym intensywnej rehabilitacji. Wydatki związane z drogim i równocześnie potrzebnym dziewczynce sprzętem pomocowym przewyższają możliwości finansowe rodziców Emilki. Proszą oni o pomoc i wsparcie w tej trudnej dla nich sytuacji.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

 

fot. Sursum Corda

Czytaj też:

Huczne i barwne święto. Stowarzyszenie Lachów Sądeckich ma 25 lat [ZDJĘCIA]

Reklama