M. Kożuchowska w Nowym Sączu: Wątpiący w kapłanów powinni przeczytać tę książkę

M. Kożuchowska w Nowym Sączu: Wątpiący w kapłanów powinni przeczytać tę książkę

Wydawnictwo RTCK (Rób To Co Kochasz) przygotowuje audiobook jedynej autobiografii znanego rekolekcjonisty ks. Piotra Pawlukiewicza „Z braku rodzi się lepsze…Wywiad strumyk” w wykonaniu Małgorzaty Kożuchowskiej i Dariusza Odiji. Jego zapowiedź odbyła się w Nowym Sączu podczas uroczystego spotkania poświęconego kapłanowi w pierwszą rocznicę jego śmierci.

Kamil Zbozień, właściciel wydawnictwa, przypomniał, że to właśnie ks. Piotrowi Pawlukiewiczowi RTCK zawdzięcza swoje powstanie. W 2007 roku uczestniczył w rekolekcjach prowadzonych przez ks. Piotra w Krakowie. Podkreślił, że był wtedy mocno sfrustrowanym informatykiem, szukającym swojej drogi.

– Na te rekolekcje ciągnęły tłumy młodych ludzi – opowiadał Kamil Zbozień. – To wówczas usłyszałem słowa, które dały początek marce RTCK: „Ludzie popełniają wciąż ten sam błąd… Zapominają o samych sobie, szukają w pierwszej kolejności tego, co potrzebuje świat. Tymczasem świat najbardziej i w pierwszej kolejności potrzebuje ludzi żywych, którzy robią to, co ich ożywia”.

– Ks. Piotr miał wielki dar. Kiedy mówił do wielu ludzi, miało się wrażenie, że mówi dokładnie do mnie – przyznała również Małgorzata Kożuchowska, która była gościem spotkania w RTCK.

Uczestnicy spotkania transmitowanego online mieli okazję zobaczyć jej pracę nad audiobookiem „Z braku rodzi się lepsze…”, jedynej autobiografii ks. Pawlukiewicza, autorstwa Renaty Czerwickiej, redaktor naczelnej RTCK. Małgorzata Kożuchowska nie kryła słów uznania dla jej pracy, a Renata Czerwicka radości, że to aktorka w audiobooku wciela się w jej rolę. „Z braku rodzi się lepsze…” to bowiem wywiad, jaki udało się jej przeprowadzić na krótko przed śmiercią księdza.

– „Z braku rodzi się lepsze…” jest dla tych, którzy znali kapłana, tęsknią za nim, a także dla ludzi, którzy poszukują. Jest też dla tych, którzy wątpią w księży i przez to zaczęli odchodzić od Kościoła. I dla osób, które chcą zastanowić się na sensem swojego życia. Czyli… dla wszystkich – rekomendowała Małgorzata Kożuchowska.

Gośćmi specjalnymi spotkania w RTCK byli również Józef Skrzek, muzyk i kompozytor z legendarnego zespołu SBB – największy idol muzyczny ks. Piotra – oraz Krzysztof Antkowiak, muzyk i kompozytor, autor płyty muzycznej do słów ks. Piotra „Zostanie mi muzyka…”. Płyta w trzy miesiące osiągnęła status platynowej! Obaj wspominali ks. Pawlukiewicza, który był ich serdecznym przyjacielem. Dali też krótki koncert, prezentując nowe utwory, upamiętniające kapłana.

***

Audiobook, płyta Krzysztofa Antkowiaka, a także niepublikowane nigdy wcześniej fragmenty audio oryginalnego wywiadu z ks. Piotrem do książki „Z braku rodzi się lepsze”; utwór muzyczny w wykonaniu młodego ks. Piotra; utwór do słów ks. Piotra w wykonaniu Józefa Skrzeka; liczne zdjęcia, teksty utworów muzycznych ks. Piotra i wypowiedzi bliskich o nim znalazły się w kolekcjonerskim albumie „Z braku rodzi się lepsze… Wydanie specjalne”, którego przedsprzedaż ruszyła w rocznicę śmierci rekolekcjonisty i potrwa do 2 czerwca, kiedy przypada rocznica święceń kapłańskich ks. Piotra. Szczegóły tutaj

Fot. Dorota Czoch dla RTCK