„Luz blues folk” - będzie chóralnie, ale mniej poważnie niż zwykle

Już w najbliższą sobotę o godz. 18 w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbędzie się druga edycja Gorlickiego Festiwalu Chóralnego „Luz blues folk”.

Na to wyjątkowe muzyczne wydarzenie zapraszają Stowarzyszenie Chóralne „Belfersingers” oraz Gorlickie Centrum Kultury.

Celem imprezy jest pokazanie muzyki chóralnej w innej, mniej poważnej postaci, nie tylko z racji bardzo luźnego, rozrywkowego repertuaru, ale także ze względu na wykonanie.

Warto wiedzieć, że pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w październiku ubiegłego roku, podczas którego wykonawcy jak również publiczność doskonale, wspólnie się bawili.

W tegorocznej edycji festiwalu wystąpią jedne z najlepszych chórów z południa Polski, w tym: Strzyżowski Chór Kameralny posiadający bardzo bogaty repertuar rozrywkowy, znany z występów z gwiazdami polskiej sceny muzycznej: Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Zbigniewem Wodeckim, Grzegorzem Turnauem i innymi. Podkarpacki Chór Męski, wyśmienity chór męski z województwa podkarpackiego, który działa od 5 lat, a na swoim koncie posiada już nagrania do 3 płyt z muzyką polskich kompozytorów przełomu XIX i XX wieku, a także wiele nagród i wyróżnień na festiwalach chóralnych. Chór często zaskakuje publiczność podczas swoich występów przedstawiając repertuar z dużym poczuciem humoru, energią i ruchem scenicznym. Żeński Chór OLIBABKI, który tworzą panie ze Strzyżowskiego Chóru Kameralnego. Specjalizują się w wykonaniu repertuaru musicalowego i rozrywkowego. Wdziękiem i urodą podbijają męskie serca, a śpiewem potrafią zawrócić w głowie. Chór Kameralny GCK „Belfersingers”- gospodarz festiwalu. Chór z bardzo bogatym repertuarem i historią. Był doceniany i nagradzany na festiwalach na terenie całego kraju. W czasie festiwalu wystąpi przede wszystkim z repertuarem folkowym i przedstawi publiczności specjalnie na tę okazję przygotowane utwory oparte na piosenkach łemkowskich i pogórzańskich, zaaranżowane przez Mirosława Bogonia.

Wstęp na festiwal jest płatny i kosztuje 5 złotych.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Gorlickie Centrum Kultury

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.