Łokomotiw Kijów najlepszy w Nowym Sączu

Łokomotiw Kijów najlepszy w Nowym Sączu

Boiska obok Stadionu im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu były miejscem dużych rozgrywek dla młodych piłkarzy. Akademia Sandecja zorganizowała turniej Tradycja Cup dla drużyn U-10. Ostatecznie najlepsi byli młodzi Ukraińcy z Łokomotiwu Kijów.

W zmaganiach udział wzięły 24 zespoły z Polski, Czech i Ukrainy, w tym te, których dorosłe zespoły występują w najwyższych klasach rozgrywkowych swoich krajów, m.in. Łódzki Klub Sportowy, Raków Częstochowa, Cracovia, oraz Karpaty Lwów. Początkowo podzielono je na trzy ośmiozespołowe grupy, po czym konkurentów rozstawiono na podstawie wyników w „Lidze Mistrzów”, „Lidze Europy”, „Pucharze Ekstraklasy” i „Pucharze Polski”.

Po dwóch dniach rywalizacji podium zajęły dwa ukraińskie i jeden polski klub. Właśnie one, wraz z Akademią Sandecja zapewniły sobie awans do czerwcowego Turnieju Sokolika, który rokrocznie odbędzie się w Starym Sączu. Piłkarze zza naszej wschodniej granicy zdobyli też większość nagród indywidualnych. Abdula Abdullajew ze zwycięskiej ekipy został MVP turnieju, Władysława Maksymienkę z Karpat Lwów uznano najlepszym bramkarzem, zaś królem strzelców został Bartek Buczkowski z Łódzkiego Klubu Sportowego.

TOP 10 turnieju Tradycja Cup:

1. Lokomotiv Kijów
2. Łódzki KS
3. Karpaty Lwów
4. DAP Dębica
5. KS Zakopane
6. AP 11 Legionowo
7. Rekord Bielsko-Biała
8. Cracovia
9. Akademia Sandecja
10. JKS Jarosław

Fot. Marcin Rogowski, MKS Sandecja S.A.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.