Lipnica Wielka: płonął drewniany dom. Z budynku nic nie zostało

55 strażaków z 8 zastępów walczyło dziś przez ponad trzy i pół godziny z pożarem domu w Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna). Do działań zadysponowani zostali o 4:27. Kiedy dotarli na miejsce, ogień obejmował cały drewniany budynek.

Strażacy zostali poinformowani przez okolicznych mieszkańców, że dom jest niezamieszkały.

Zabezpieczyli teren, odłączyli zasilanie w budynku i podali trzy prądy wody: dwa przez okno do środka domu, a jeden przez więźbę dachową. Wodę czerpali z pobliskiej rzeki.

– Sprawdzono wnętrze budynku za pomocą kamery termowizyjnej. Przybyłe na miejsce Pogotowie Energetyczne odłączyło zasilenie na słupie energetycznym. Po przygaszeniu ognia przystąpiono do częściowej rozbiórki budynku oraz wynoszeniu spalonych elementów wyposażenia –  relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy wynieśli także w bezpieczne miejsce 11-kilogramową butlę gazową. Schłodzili ją, a następnie skontrolowali. Okazało się, że była pusta.

– Na miejsce działań przybyła koparka, której operatorem oraz właścicielem był strażak z OSP Lipnica Wielka. Koparką wykonano całkowitą rozbiórkę budynku. W trakcie rozbiórki elementy konstrukcyjne budynku były przecinane przy użyciu pilarki na mniejsze elementy oraz wynoszone w bezpieczne miejsce i przelewane wodą – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Na miejscu  zdarzenia pozostał zastęp z  OSP Lipnica Wielka w celu zabezpieczenia pogorzeliska. Działania 8 zastępów i 55 strażaków trwały ponad trzy i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Lipnica Wielka, Korzenna, Korzenna Centrum, Mogilno, Wojnarowa oraz Jasienna.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.