Limanowa: Podpaliła wycieraczkę. Od niej zapaliły się drzwi mieszkania

45-latka podpaliła wycieraczkę przed drzwiami jednego z mieszkań w bloku przy ulicy Piłsudskiego w Limanowej. Ogień wkrótce rozprzestrzenił się także na drzwi. Z powodu zadymienia na klatce schodowej i w niektórych mieszkaniach kilka osób wymagało pomocy medycznej.

wsb3

Do zdarzenia doszło 11 lutego około godz. 16:30. Cztery osoby trafiły wtedy do szpitala.

Na miejsce pożaru wysłano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem z limanowskiej policji. Mundurowi przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. W kolejnych czynnościach uczestniczył także biegły do spraw pożarnictwa.

- 45-letnia kobieta została zatrzymana i przewieziona do szpitala w Krakowie celem konsultacji psychiatrycznych. Po przeprowadzonych badaniach i pobycie w szpitalu 17 kwietnia 2020 roku Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec podejrzanej o podpalenie drzwi oraz klatki schodowej - informują funkcjonariusze z KPP w Limanowej.

Kobiecie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

fot. ilustr. pixabay

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.