Leśniczy stanie przed sądem za kradzież drewna i nielegalne posiadanie amunicji

Do Sądu Rejonowego w Limanowej trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu leśniczemu Leśnictwa Mogielnica, skierowany tam przez Prokuraturę Okręgową w Nowym Sączu. Mężczyźnie zarzuca się kradzież drewna, nielegalne posiadanie amunicji, ale i oszustwa podatkowe.

Leśniczy miał w lipcu i sierpniu 2019 r. ukraść drewno o łącznej wartości 26 tys. zł, będące własnością Nadleśnictwa Limanowa. Dwie osoby, które kupiły od niego skradzione drewno oskarżono o umyślne paserstwo.

Ponadto, byłemu leśniczemu zarzucono nielegalne posiadanie 171 sztuk amunicji. Jednak to nadal nie wszystko.

– W toku śledztwa wyłączono do odrębnego postępowania wątek dotyczący przestępstwa skarbowego polegającego na narażenie przez oskarżonego M.M. na uszczuplenie podatku poprzez uchylanie się od opodatkowania prowadzonej przez niego działalności gospodarczej polegającej na obrocie drzewem oraz walutą. Nie ujawnił organowi podatkowemu przedmiotu tej działalności – dodaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, Leszek Karp.

Sprawa dotyczy pieniędzy, które znaleziono w trakcie przeszukiwania pomieszczeń mieszkalnych byłego leśniczego. Zostały one zatrzymane i przekazane do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Limanowej, prowadzącej postępowanie w tym zakresie.

fot. ilustr. pixabay

 

Sądecczyzna latem wzywa… do tańca

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.