Laureaci GLG cd. To nie są ludzie jednego sukcesu

Laureaci GLG cd. To nie są ludzie jednego sukcesu

Krzysztof Dziurbiel i Chiemi Tanaka, Genialni Lokalni Globalni

– Ziemia Sądecka jest jak piękna kobieta, która lubi być adorowana. I słusznie. Ale Ziemia Sądecka nie zawsze ma świadomość dokonań swoich „dzieci”, które, rozsiane po całym świecie, rozsławiają jej imię – mówił w czasie jubileuszowej gali Rankingu Genialni Lokalni Globalni jego inicjator Ryszard Kruk. I rzeczywiście. Laureaci i finaliści kolejnych edycji Rankingu GLG to nie są ludzie jednego sukcesu. Ich dokonania na szeroko rozumianym polu kultury powinny Sądecczyźnie przynosić stałe poczucie dumy. Przedstawmy wybrane osiągnięcia z ostatnich tygodni kilkorga z nich.

Krzysztof Dziurbiel

7 kwietnia w Niemczech miała miejsce premiera nowej płyty wybitnego duetu fortepianowego Krzysztofa Dziurbiela i jego żony Chiemi Tanaka. Przypomnijmy, że Krzysztof Dziurbiel to laureat III edycji Rankingu GLG. Urodził się w Muszynie, jest absolwentem tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Krynicy-Zdroju i Nowym Sączu, Akademii Muzycznej w Krakowie i Grazu (Austria). 23 kwietnia wystąpili w Krynicy-Zdroju.

Antoniusz Dietzius

(…)

Cały tekst przeczytasz w najnowszym wydaniu DTS – bezpłatnie pod linkiem:

A

Aleksandrę i Agnieszkę Świgut będzie można posłuchać w Nowym Sączu 3 maja:

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama