Łączą Krynicę – Zdrój z Muszyną. To już się dzieje!

Nowa, licząca ok. 230 km pętla rowerowa połączy uzdrowiskowe miejscowości polsko-słowackiego pogranicza. Ma to być hit turystyczny na europejską skalę. Budowa tras już trwa.

Pętlę rowerową buduje Związek Gmin Krynicko-Popradzkich w Muszynie, gmina Szczawnica oraz Stara Lubownia i Bardejów.
Szlak połączy Krynicę – Zdrój, Muszynę, Piwniczną, Szczawnicę, Vyzne Ruzbachy, Starą Lubovnię, Lubonianiskie Kupele, Bardejov i Bardejovskie Kupele. Pętla rowerowa częściowo będzie przebiegać po istniejących już, mało uczęszczanych odcinkach dróg oraz po nowo budowanych trasach.

To będzie świetny produkt turystyczny – mówi Arkadiusz Cycoń z Urzędu Miasta Muszyna. – Transgraniczne przedsięwzięcie ma wykreować rozpoznawalny w skali Europy obszar o unikatowych zasobach turystycznych i leczniczo-rehabilitacyjnych, opartych o wartości przyrodniczo-krajobrazowe, wielokulturowe dziedzictwo oraz duchowość i tradycje mieszkańców Doliny Popradu.

Trasa ścieżki rowerowej będzie wiodła przez parki narodowe i krajobrazowe. Obejmie cenne zabytki architektury drewnianej, pijalnie i źródła wody mineralnej. Całość szlaku zostanie oznakowana w jednolity sposób oraz wyposażona w powtarzalne elementy małej architektury.

– Powstanie wspólna mapa, strona internetowa oraz mobilna aplikacja, umożliwiająca planowanie i korzystanie z trasy rowerowej – dodaje Arkadiusz Cycoń.

Budowa transgranicznej pętli rowerowej, łączącej uzdrowiskowe miejscowości pogranicza polsko-słowackiego ruszy, ma potrwać dwa lata. Szacowany koszt inwestycji to kwota 5,3 mln euro.

Fot. Rowerowa Dolina Popradu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.