Kwartet Galicyjski i przyjaciele na DZIEŃ KOBIET [ZAPOWIEDŹ]

Kwartet Galicyjski i przyjaciele na DZIEŃ KOBIET [ZAPOWIEDŹ]

Dom Pełen Dźwięków zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się już 7 marca w Nowym Sączu, ul. Paderewskiego 15B.

Wystąpią znakomici artyści – sopranistka Patrycja Wiatr, wokalista musicalowy Marcin Jajkiewicz, pianista Maciej Nieć oraz Kwartet Galicyjski. Zabrzmią najpiękniejsze utwory rozrywkowe, filmowe, a także muzyka autorska.

Kwartet Galicyjski powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Instrumentalistki wykonują muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu – Ewy Borcz – inspirowaną ludowością. Od 2018 roku Kwartet Galicyjski ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej. Wtedy też zespół wydał swoją debiutancką płytę pt. Folkomania złożoną z kompozycji opartych na najpiękniejszych melodiach ludowych Małopolski, przedstawionych w nowoczesnej formie.

W 2019 roku album Folkomania uplasował się na 8. miejscu w prestiżowym plebiscycie Wirtualne Gęśle. W tym samym czasie Kwartet Galicyjski został finalistą Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja, występując w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witodla Lutosławskiego w Warszawie. Formacja została także laureatem V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, otrzymując nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Kwartet Galicyjski posiada na swoim koncie liczne występy w filharmoniach, salach koncertowych oraz na scenach plenerowych w Polsce jak i za granicą oraz współpracuje ze znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej podczas koncertów, sesji nagraniowych czy teledysków. Istrumentalistki budują swoje doświadczenie na pracy z wieloma muzykami oraz specjalistami z dziedzin artystycznych. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem i projektami, w których kontynuuje swoje zamiłowanie do muzyki klasycznej oraz tradycji. Nowoczesne rozwiązania oraz wprowadzanie współczesnej retoryki, pozwalają odkrywać nowe możliwości i w innowacyjny sposób prezentować odbiorcy bogactwo brzmienia instrumentów smyczkowych.

 

MUZYCZNY DZIEŃ KOBIET

7.03.2024 | czwartek | 18:00

DOM PEŁEN DŹWIĘKÓW, ul. Paderewskiego 15B, Nowy Sącz

Bilety: 75 PLN

Bilety do nabycia przez: [email protected]

Fot. Kwartet Galicyjski

Będzie się działo!

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama