Ktoś znakuje mieszkania przed włamaniem? Policja bada sprawę

Ktoś znakuje mieszkania przed włamaniem? Policja bada sprawę

policja

Obok dzwonków do mieszkań znajdujących się w blokach przy ul. Chopina w Gorlicach pojawiły się małe plusy i minusy. Nie wiadomo, czy jest to żart, czy ktoś planuje włamanie. O sprawie poinformował lokalny portal halogorlice. O czujność apeluje zarząd spółdzielni mieszkaniowej ,,Mariampol”.

Zarząd osiedla apeluje do mieszkańców, by zamykali drzwi do klatek schodowych i nie wpuszczali do bloków osób postronnych, bez wcześniejszego upewniania się kim są.

– Oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie nie otrzymaliśmy, ale dostaliśmy informacje od jednej ze spółdzielni mieszkaniowej, że są znakowane mieszkania. Nie wiemy, czy jest to żart, czy faktycznie przygotowanie do włamań. Sprawę sprawdzają gorliccy policjanci – poinformował w rozmowie z naszą redakcją asp. sztab. Gustaw Janas, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorlicach.

Jeśli ktoś zauważy podejrzaną sytuację, powinien natychmiast zawiadomić policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, dzielnicowemu tel. 608 541 248 lub do spółdzielni Mariampol 18 353 64 15.

O podobnych sytuacjach informowały kilka dni temu media ogólnopolskie, więcej o procederze można przeczytać —>TUTAJ. 

 

Fot./ Źródło: Halogorlice/
Polska Policja
Share on twitter
Share on facebook