Sprawą kradzieży konta wójta Skowrona zajmą się mundurowi

Sprawą kradzieży konta wójta Skowrona zajmą się mundurowi

Kilka dni temu na oficjalnej stronie internetowej gminy Korzenna pojawiła się informacja, że ktoś włamał się na facebookowe konto wójta Leszka Skowrona. Nieupoważniona osoba przejęła kontrolę zarówno nad prywatnym, jak i służbowym profilem włodarza gminy.

Wszelkie treści publikowane od 7 marca 2021 r. z wykorzystaniem prywatnego profilu na Facebooku Leszka Skowrona oraz służbowego fanpage’a Wójta Gminy Korzenna Leszka Skowrona nie są autoryzowane przez jego właściciela. Powodem jest przypuszczalne uzyskanie dostępu do konta przez osobę nieuprawnioną” – czytamy na stronie internetowej gminy Korzenna.

Wkrótce jednak pojawiła się kolejna informacja, z której wynikało, że oba facebookowe profile wójta zostały odzyskane.

O prawdopodobnym włamaniu na konto jego właściciel dowiedział się przy bezskutecznej próbie zalogowania się, w trakcie której pojawiła się informacja o zmianie hasła – powiedział w rozmowie z naszą redakcją Krzysztof Ogorzałek, Sekretarz Gminy.

Sprawa została zgłoszona na policję. Ponadto skorzystano ze standardowej procedury bezpieczeństwa dostępnej na Facebooku i o prawdopodobnym włamaniu na konto powiadomiono administrację strony. Dzięki temu konto trafiło z powrotem w ręce właściciela.

Co ciekawe, włamywacz nie dokonał żadnych zmian na profilach. Jak dodaje Krzysztof Ogorzałek, nie stwierdzono żadnej aktywności z wykorzystaniem skradzionego konta, w tym np. korzystania z komunikatora.

fot. ilustr. pixabay.com

 

 

Share on twitter
Share on facebook