Kto udzieli pożyczki z komornikiem?

Kto udzieli pożyczki z komornikiem?

pożyczki z komornikiem

Każdego roku miliony Polaków boleśnie przekonuje się, co znaczy mieć komornika sądowego. Zaległości w spłacie zobowiązań mogą szybko doprowadzić do egzekucji komorniczej i zajęcia naszego majątku. Czy mając komornika możemy otrzymać kredyt? Wyjaśniamy, na czym polegają pożyczki z komornikiem.

Kredyt z komornikiem – nie ma szans

Warto już na początku jasno powiedzieć, że żaden bank nie udzieli kredytu z komornikiem sądowym. Instytucje bankowe bardzo dokładnie weryfikują każdego Klienta, który chce pożyczyć od nich pieniądze. Zajęcie komornicze zawsze będzie oznaczało negatywną decyzję kredytową. Nie ma również sensu zatajać informacji o windykacji przed bankiem – takie zachowanie może być potraktowane jako próba wyłudzenia kredytu. Dodatkowo składając wniosek w banku, każdorazowo zostaniemy sprawdzeni w Biurze Informacji Kredytowej i biurach informacji gospodarczej.

Pomocne pożyczki pozabankowe

Inaczej wygląda sytuacja w firmie pozabankowej Wielu dłużników cieszy się z możliwości otrzymania pożyczki mimo ich trudnej sytuacji finansowej. Niektóre firmy pożyczkowe udzielają bowiem finansowania osobom nadmiernie zadłużonym. Na otrzymanie pożyczki mają szansę również osoby z komornikiem. Pożyczki dla zadłużonych będących w tak trudnej sytuacji są dostępne głównie dzięki mniej zaawansowanej weryfikacji Klienta w procesie przyznawania pożyczki przez instytucje pozabankowe. To dobre rozwiązanie dla osób, które mimo egzekucji potrzebują pilnie gotówki. Pamiętajmy, że wszystko zależy jednak od zdolności kredytowej danej osoby, czyli zdolność do terminowej spłaty zobowiązania.

Najlepsze pożyczki z komornikiem – ranking pożyczek

Masz kłopoty finansowe i szukasz szybkiej pożyczki mimo komornika? W pierwszej kolejności warto sprawdzić ranking najlepszych pożyczek. Znajdziemy go między innymi tutaj: https://www.zadluzenia.com/pozyczki-z-komornikiem/, gdzie łatwo sprawdzimy okres spłaty oraz kwotę finansowania. Zamiast chwilówek warto wybierać pożyczki spłacane w miesięcznych ratach. Z pewnością będą one mniejszym obciążeniem dla miesięcznego budżetu. W dodatku pierwsza pożyczka bardzo często jest po prostu darmowa. Wartą uwagi opcją są także pożyczki prywatne. Pożyczki te zaciągamy z reguły od osób bliskich, dzięki czemu warunki ich przyznawania i spłacania są z reguły dużo lżejsze.

Pożyczka prywatna z komornikiem

Wiele osób z komornikiem szuka pomocy wśród prywatnych pożyczkodawców. Takie podmioty akceptują bowiem złą historię kredytową a także zajęcia komornicze. Czy to dobre rozwiązanie? Nie do końca. W praktyce bardzo trudno natrafić na uczciwą ofertę dla osób zadłużonych. Większość „prywatnych inwestorów” wymaga dodatkowego zabezpieczenia pożyczki w postaci ruchomości lub nieruchomości – to bardzo niebezpieczna praktyka z perspektywy pożyczkobiorcy. W przypadku braku spłaty długu możemy stracić część naszego majątku. Kolejny aspekt to wysokie oprocentowanie takich prywatnych pożyczek z komornikiem.

Pożyczka z komornikiem na konto?

Warto także pamiętać o istotnej kwestii dotyczącej wypłaty pożyczki. Jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę pozabankową, pieniądze zostaną wypłacone bezpośrednio na nasz rachunek bankowy. Problem polega na tym, że w czasie egzekucji komorniczej, komornik zajmuje w pierwszej kolejności wszystkie rachunki bankowego Dłużnika. Jeżeli pieniądze z pożyczki trafią na zajęte konto, środki zostaną zablokowane i trafią za pośrednictwem kancelarii komorniczej do wierzyciela. Rozwiązaniem mogą być pożyczki z komornikiem wypłacane bezpośrednio w domu Klienta. Niestety ma je w ofercie tylko kilka firm pożyczkowych. Kolejna możliwość to pożyczki z odbiorem na poczcie, za pomocą tak zwanego czeku GIRO.

Pożyczka z komornikiem i złym bikiem

Wiele osób zastanawia się czy negatywna historia kredytowa (wpisy w BIK, KRD, BIG InfoMonitor i pozostałych BIG-ach) daje możliwość otrzymania pożyczki. W internecie znajdziemy wiele firm pożyczkowych, które weryfikują tyko część baz dłużników lub akceptują opóźnienia w spłacie innych pożyczek lub kredytów. Takie oferty są oczywiście droższe od produktów bankowych. Trudno się jednak dziwić, pożyczkodawca chce się odpowiednio zabezpieczyć przed brakiem spłaty.

Jakie są wymagania do otrzymania pożyczki?

Wniosek pożyczkowy możemy złożyć w całości online, czyli bez wychodzenia z domu. Do wypełnienia formularza potrzebujemy takich danych jak:

  • imię i nazwisko
  • PESEL
  • dowód osobisty (numer i seria),
  • adres zameldowania,
  • telefon komórkowy, adres e-mail,
  • kwota miesięcznych dochodów,
  • kwota miesięcznych zobowiązań.

Te ostatnie dane mówią o naszej zdolności kredytowej – czyli o tym, czy stać nas na spłatę zadłużenia. Po wypełnieniu wniosku, decyzję poznamy bardzo szybko – nawet w ciągu kilkunastu minut. W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej, pieniądze trafią na nasze konto bankowe nawet w ciągu jednego dnia roboczego (a czasem nawet w 15 minut!).

Pożyczki z komornikiem – czy warto?

Posiadanie komornika „na karku”, z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Niestety nawet wówczas może przytrafić się nam pilna potrzeba gotówkowa, która wymusi wzięcie pożyczki. O czym warto pamiętać przy korzystaniu z pożyczki z komornikiem? Przed zaciągnięciem kolejnej umowy, warto dokładnie prześledzić wymagania konkretnej firmy pożyczkowej, a przede wszystkim warunki spłaty. Co to oznacza w praktyce? Sprawdzamy RRSO naszej oferty, kwotę miesięcznej raty oraz łączną kwotę do spłaty. Sprawdźmy również formy wypłaty pieniędzy – w przypadku wypłaty przelewem na konto istnieje wspomniane ryzyko zajęcia tych środków przez komornika. Alternatywą jest wypłata gotówką w domu Klienta lub czek GIRO, który odbierzemy na poczcie.

Ile kosztuje pożyczka z komornikiem?

Koszt pożyczki uzależniony jest od konkretnego pożyczkodawcy, a w szczególności od tego, ile wynosi rzeczywista roczna stopa oprocentowania danej oferty . Po otrzymaniu decyzji pożyczkowej, powinniśmy zapoznać się z umową, na której znajdziemy wszystkie istotne informacje. Większość firm pożyczkowych udostępnia na swoich stronach także kalkulator pożyczkowy, który wskazuje przybliżony koszt finansowania danej pożyczki z komornikiem.

Źródło: www.zadluzenia.com

 

 

Artykuł partnera

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama