Roztoka Wielka: zderzenie quada z osobówką. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Wakacje w pełni, na drogach wzmożony ruch, wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku. O tym boleśnie przekonali się podróżujący Quadem i kierująca Peugotem 206. W tle alkohol… Była konieczna interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

W niedzielne popołudnie (2 sierpnia) około 15.20 służby ratunkowe zostały wezwane na pomoc do Roztoki Wielkiej, na skrzyżowanie dróg gminnych i krajowej 75 (w kierunku Krzyżówki), gdzie samochód osobowy zderzył się z Quadem.

Prowadząca Peugota nie odniosła żadnych obrażeń, niestety kierowca i pasażerka Quada nie mieli tyle szczęścia. Obrażenia kobiety były na tyle poważne, że zdecydowano o wezwaniu na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało ją z urazem głowy do szpitala w Krakowie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala karetką pogotowia ratunkowego. Okazało się, że prowadził na podwójnym gazie.

,,Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy drugiej osobie poszkodowanej, którą przejęli ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Odłączono klemy w obu pojazdach. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych – relacjonują strażacy JRG z Krynicy-Zdroju.

Dodatkowo wyznaczyli lądowisko dla śmigłowca, wstrzymali na czas jego przylotu ruch w obu kierunkach, a na koniec uprzątnęli rozbite części karoserii z jezdni. Ich działania trwały ponad dwie godziny.

Co wynika ze wstępnych ustaleń Policji?

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem Quad nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Peugeot. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznali kierujący oraz pasażerka Quada – poinformowała podkomisarz Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Mężczyzna kierował po użyciu alkoholu. Kierująca Peugeotem 206 była trzeźwa.
Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniane w postępowaniu, które prowadzi Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.