Krynicki policjant z narciarskimi sukcesami

Krynicki policjant z narciarskimi sukcesami

VII Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji

Funkcjonariusz z komisariatu w Krynicy-Zdroju znów pokazał co potrafi. Młodszy aspirant Oliwier Martyna znalazł się w gronie najlepszych policyjnych narciarzy 2023 roku. Zawody organizowane przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji rozegrane zostały 7 i 8 marca na terenie Stacji Narciarskiej Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach.

W rywalizacji wzięło udział 16 drużyn, czyli w sumie 32 funkcjonariuszy, w tym trzy policjantki. Reprezentowali oni 10 garnizonów: małopolski, śląski, dolnośląski, świętokrzyski, podkarpacki, łódzki, warmińsko-mazurski, podlaski, kujawsko-pomorski i stołeczny.

Jak zaznaczają przedstawiciele Komendy Głównej Policji, w ubiegłym sezonie na polskich stokach działało niemal 200 policjantów. Podejmowanie działań na terenach narciarskich wiąże się z koniecznością nieustannego podnoszenia poziomu ich wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy na nartach.

– Stąd też inicjatywa cyklicznej weryfikacji ich umiejętności w duchu sportowej rywalizacji, poprzez organizację Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla Funkcjonariuszy Policji. W bieżącym roku jest to już siódma edycja. Zawody organizowane są przez Biuro Prewencji KGP we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Podhalańską Grupą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – informują funkcjonariusze KGP.

W ramach zawodów rozegrano trzy konkurencje, a zawodnicy byli klasyfikowani zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Policjanci sprawdzili się w slalomie gigancie, teście wiedzy oraz w ,,spacerze narciarza”, który polegał na pokonaniu na nartach wyznaczonej trasy z plecakowym zestawem ratunkowym oraz akią, czyli specjalnymi sankami, na których znajdował się fantom. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody motywacyjne. Ponadto funkcjonariusze, którzy okazali się najlepsi w klasyfikacji indywidualnej, zostali uhonorowani odznakami „Zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”.

Krynicki funkcjonariusz – mł. asp. Oliwier Martyna, reprezentujący KWP w Krakowie, w slalomie gigancie zdobył drugie miejsce. W ,,spacerze narciarza” startował z mł. asp. Magdaleną Zmarz i razem wywalczyli brąz. Ponadto mł. asp. Martyna w walce o tytuł najlepszego policjanta narciarza w 2023 roku znalazł się indywidualnie na drugim miejscu, a drużynowo na pierwszym.

To nie pierwsze narciarskie sukcesy funkcjonariusza z Krynicy-Zdroju. O jego osiągnięciach pisaliśmy między innymi TUTAJ.

fot: Andrzej Chyliński – Biuro Komunikacji Społecznej KGP

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama