Krynicka Geovita, Hotel Piwniczna i Ski Hotel Sucha Dolina z Sądecką Marką Turystyczną

Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji GEOVITA Krynica-Zdrój, Hotel PIWNICZNA SPA&Conference Piwniczna-Zdrój oraz SKI Hotel Sucha Dolina – Piwniczna-Zdrój otrzymały dzisiaj (wtorek, 4 lipca) certyfikaty Sądeckiej Marki Turystycznej. 

Wręczyli je starosta nowosądecki Marek Pławiak i wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech.

– Sądecka Marka Turystyczna, którą od dzisiaj możecie się państwo posługiwać jest nadawana za najwyższą jakość usług turystyczno-hotelarskich – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak.

– Kapituła złożona z ekspertów przez rok obserwowała wasze obiekty i jakość świadczonych w nich usług, pytała o opinie klientów. Podstawowym celem tego konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych i hotelarskich. Cieszy mnie, że przeszli państwo przez okres kandydacki. Wasze hotele są teraz w grupie obiektów, które z powodzeniem można polecać turystom. Cieszy mnie również, że na terenie Sądecczyzny, którą odwiedza coraz więcej polskich i zagranicznych gości, są obiekty świadczące usługi na najwyższym poziomie.

Sądecka Marka Turystyczna jest nie tylko honorowym wyróżnieniem, ale również znakiem najwyższej regionalnej jakości produktu i oferty turystycznej. Dla turystów ma być synonimem dobrego standardu usług. Ma służyć promocji firm turystycznych, poprawie jakości oferty wypoczynkowej oraz promocji Ziemi Sądeckiej i budowie jej wizerunku w Polsce.

Podczas spotkania został też wręczony Certyfikat „Jakość Produktu Turystycznego” przedstawicielom Centrum Zdrowia i Rekreacji GEOVITA Muszyna-Złockie. Przez rok ośrodek ten będzie kandydatem i jeśli Kapituła potwierdzi, że spełnia wszystkie standardy – będzie mógł posługiwać się tytułem Sądeckiej Marki Turystycznej.

Starosta uhonorował także ks. dr. Marcina Kokoszkę – szefa Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Warto wiedzieć:

Sądecka Marka Turystyczna jest wyróżnieniem przyznawanym podmiotom turystycznym, które jakością świadczonych usług oraz ich powiązaniem z dziedzictwem przyrodniczo-kulturowym regionu, zasługują na najwyższe uznanie. Organizatorami konkursu są: starosta nowosądecki, prezydent miasta Nowego Sącza, Rada Konsultacyjna ds. Turystyki przy prezydencie miasta Nowego Sącza i staroście nowosądeckim, Nowosądecka Izba Turystyczna, Sądecka Organizacja Turystyczna oraz Sądecka Izba Gospodarcza.

Certyfikaty początkowo były przyznawane na 5 lat obecnie na 3 lata. Po tym czasie wyróżnieni muszą kolejny raz przejść procedurę weryfikacyjną.

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.