Krynica – Zdrój. Stanowczy protest przeciwko izolatoriom. Wojewoda reaguje [AKTUALIZACJA]

Krynica – Zdrój. Stanowczy protest przeciwko izolatoriom. Wojewoda reaguje [AKTUALIZACJA]

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik zmienił swoje wcześniejsze polecenie dotyczące lokalizacji izolatoriów w krynickich obiektach uzdrowiskowych.
Sukces jest połowiczny, ale jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa – zapowiada burmistrz Krynicy Piotr Ryba.

Mieszkańcy uzdrowiska od chwili ogłoszenia decyzji wojewody zobowiązującej do organizacji w Krynicy kilku izolatoriów dla chorych na COVID-19 – protestują.

„Nasza społeczność w 90% utrzymuje się z turystyki i ciężko pracuje nad wizerunkiem i marką naszego miasta . Dokładamy wielu starań aby każdy kto nas odwiedza ponownie skorzystał z naszych usług. Organizując izolatoria na terenie naszego miasta niszczona jest marka jaką jest perła polskich uzdrowisk Krynica Zdrój. W chwili obecnej wszyscy, którzy żyjemy z turystyki nie czerpiemy dochodów, czekamy na koniec pandemii, aby turyści oraz kuracjusze mogli jak najszybciej do nas wrócić. Organizując izolatoria w pięciu budynkach na terenie naszego miasta zadowolonych będzie jedynie dwóch dyrektorów i jeden prezes. Niestety dla nas, wszystkich mieszkańców, taka decyzja jest jak wbicie noża w serce, bo to zabije całą turystykę. Liczyliśmy na to że, po tak długim okresie kiedy wszyscy siedzieli w domach będą chcieli zmienić otoczenie, przyjadą do nas i zasilą już tak i tak mocno wydrenowane portfele” – wyjaśniają powód swojego sprzeciwu w mediach społecznościowych.

Samorząd i mieszkańcy Krynicy mają w swoim proteście wsparcie w sąsiedniej Muszynie.

Z przerażeniem przyjąłem wiadomość, że w Starym Domu Zdrojowym i w Patrii w Krynicy, mają być uruchomione izolatatoria. Jeżeli ktoś wie jakie są wymogi dla takich placówek to powinien sobie zdawać sprawę, że te dwa obiekty nie spełniają żadnych warunków sanitarnych (choćby ze względu brak węzłów sanitarnych w pokojach), aby tam ulokować izolatoria. Uruchomić tam izolatoria, to równie dobrze ulokować je na Deptaku. Ktoś nieźle wojewodę „podprowadził”, że wydał taką decyzję. Na szczęście rozumnie się z niej wycofał – komentuje burmistrz Muszyny Jan Golba.

W piątek Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik zmienił swoje wcześniejsze polecenie dotyczące lokalizacji izolatoriów w Starym Domu Zdrojowym i Patrii. W sobotę zapadła kolejna decyzja w sprawie krynickich izolat0riów.

AKTUALIZACJA (19.04)

Wojewoda podjął decyzję uchylającą lokalizację kolejnego izolatorium. Decyzja dotyczy XX Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego.
Jestem przekonany, że to właśnie nasz wspólny wysiłek przynosi zamierzone efekty. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie” – pisze burmistrz Krynicy Piotr Ryba.

Treść dokumentu poniżej:

 

Niezależnie od pism, które samorząd Krynicy Zdroju wystosował do premiera, mieszkańcy przygotowali petycję online w tej sprawie. Możesz ją poprzeć TUTAJ.

Dokument podpisało 3 300 osób. (stan na godz. 12.15)

zdjęcie z zasobów grupy !!!!NIE!!!! >>> DLA IZOLATORIÓW W KRYNICY ZDRÓJ<<<

 

Krynica – Zdrój. Zawarto umowę dotyczącą izolatorium w Nowym Domu Zdrojowym

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.