Krynica - Zdrój: likwidują filię Urzędu Pracy. Zbyt mało bezrobotnych

Od 1 stycznia 2018 r. bezrobotni mieszkańcy Krynicy - Zdrój będą musieli przyjeżdżać do sądeckiego "pośredniaka". Filia Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego w Krynicy-Zdroju zostanie zamknięta. 

wsb3

Powodem zamknięcia placówki jest spadek liczby bezrobotnych. W 2012 roku zarejestrowanych było 1826 osób, natomiast w tym roku jest ich o połowę mniej. Również stan techniczny budynku pozostawia wiele do życzenia.

- Wymaga on poważnych napraw i zamontowania nowoczesnej instalacji przeciwpożarowej. To spore koszty, a należy dodać, że obiekt nie należy do Powiatu Nowosądeckiego. Jest wynajmowany. Koszty remontu budynku są znaczne i nigdy się nie zwrócą ze względu na brak własności tej nieruchomości - mówi Maria Olszowska z nowosądeckiego starostwa.

Zaznacza również, ze żadna z osób zatrudnionych w filii nie straci pracy. Osoby te będą w dalszym ciągu pracowały w Urzędzie Pracy tyle, że w Nowym Sączu.

- Mieszkańcy Krynicy Zdroju i Muszyny mają bezpośredni dojazd do siedziby Państwowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego przy ul. Nawojowskiej. Osoby bezrobotne mają ponadto możliwość rejestracji przez internet, pod warunkiem posiadania podpisu elektronicznego - dodaje Maria Olszowska. 

Fot: pixabay

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.