Krynica – Zdrój: likwidują filię Urzędu Pracy. Zbyt mało bezrobotnych

Krynica – Zdrój: likwidują filię Urzędu Pracy. Zbyt mało bezrobotnych

Od 1 stycznia 2018 r. bezrobotni mieszkańcy Krynicy – Zdrój będą musieli przyjeżdżać do sądeckiego „pośredniaka”. Filia Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego w Krynicy-Zdroju zostanie zamknięta. 

Powodem zamknięcia placówki jest spadek liczby bezrobotnych. W 2012 roku zarejestrowanych było 1826 osób, natomiast w tym roku jest ich o połowę mniej. Również stan techniczny budynku pozostawia wiele do życzenia.

– Wymaga on poważnych napraw i zamontowania nowoczesnej instalacji przeciwpożarowej. To spore koszty, a należy dodać, że obiekt nie należy do Powiatu Nowosądeckiego. Jest wynajmowany. Koszty remontu budynku są znaczne i nigdy się nie zwrócą ze względu na brak własności tej nieruchomości – mówi Maria Olszowska z nowosądeckiego starostwa.

Zaznacza również, ze żadna z osób zatrudnionych w filii nie straci pracy. Osoby te będą w dalszym ciągu pracowały w Urzędzie Pracy tyle, że w Nowym Sączu.

– Mieszkańcy Krynicy Zdroju i Muszyny mają bezpośredni dojazd do siedziby Państwowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego przy ul. Nawojowskiej. Osoby bezrobotne mają ponadto możliwość rejestracji przez internet, pod warunkiem posiadania podpisu elektronicznego – dodaje Maria Olszowska. 

Fot: pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.