Kryminały Pauliny Świst – czy warto po nie sięgnąć?

Kryminały Pauliny Świst – czy warto po nie sięgnąć?

Kryminały są rodzajem powieści, który potrafi wzbudzić u czytelnika dreszczyk emocji i sprawić, że będzie on od pierwszej do ostatniej strony czytał książkę z zapartym tchem. Oczywiście pod warunkiem, że powieść zostanie dobrze napisana. Jedną z osób, które bez wątpienia znają się na pisaniu dobrych kryminałów, jest Paulina Świst – autorka takich książek jak „Prokurator” oraz „Komisarz”.

Kim jest Paulina Świst?

Paulina Świst to pisarka, o której wiadomo bardzo niewiele. Nawet jej imię i nazwisko, czyli „Paulina Świst”, jest jedynie pseudonimem artystycznym. Jednym z powodów tej wszechobecnej anonimowości pisarki jest fakt, że w swoich książkach zdradza mnóstwo informacji na temat pracy i życia przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

Sama pisarka ujawniła, że jest z zawodu adwokatem, który dodatkowo prowadzi swoją kancelarię prawniczą, mieszczącą się we Wrocławiu. Wiadomo również, że Świst urodziła się w 1986 roku w Gliwicach, a w swojej pracy zajmuje się prawem karnym. Ciekawostką jest fakt, że zdaniem Świst nie przegrała ona nigdy swojej pracy. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest konsekwencja pisarki w braniu jedynie tych spraw, w których ryzyko przegranej jest ograniczone do minimum.

Pierwszą książką Świst był „Prokurator”. Powieść ukazała się w maju 2017 roku. W listopadzie tego samego roku pisarka wypuściła swoją drugą książkę zatytułowaną „Komisarz”.

Kryminały Pauliny Świst

Wśród wartych uwagi kryminałów napisanych przez Paulinę Świst należy wymienić:

– „Prokurator” – pierwsza powieść Pauliny Świst, w której jest wszystko, co pokochają fani kryminałów. Bohaterką książki jest Kinga Błońska – trzydziestoletnia kobieta, która pracuje jako adwokat. Ostatnio w jej życiu wydarzyło się sporo przykrych rzeczy na czele ze zdradą męża i rozstaniem z nim. Jej najnowsza sprawa okazuje się mieć duże podłoże emocjonalne, gdyż przestępcą, którego ma bronić, okazuje się być jej przyrodni brat. Co gorsza, prokuratorem całej sprawy zostaje Łukasz, z którym Kinga ma romans.

– „Komisarz” – druga powieść Świst, w której powracają postacie znane z „Prokuratora”. Jednym z nowych bohaterów jest Radosław Wyrwa, czyli komisarz z Gliwic. Jego zadaniem zostaje rozpracowanie zorganizowanej grupy przestępczej, a w tym celu nawiązuje romans z córką zamieszanego w całą sprawę biznesmena.

Jeśli jesteś zatem fanem angażujących powieści, w których dzieje się bardzo dużo i od pierwszej do ostatniej strony czuć napięcie, sięgnij po kryminały autorstwa Pauliny Świst. W jej książkach nie brakuje bowiem akcji, emocji i autentycznie napisanych postaci.

Artykuł sponsorowany

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama