Krótki poradnik marketingowy, czyli czym jest meta description i jaką funkcję pełni

Krótki poradnik marketingowy, czyli czym jest meta description i jaką funkcję pełni

meta description

W dzisiejszych czasach powszechnie uważa się, że internet to miejsca dające wiele możliwości na dotarcie w krótkim czasie do szerokiego grona odbiorców. Oczywiście jest to prawda, jednak trzeba wiedzieć jak to właściwie zrobić, aby osiągnąć swoje cele biznesowe. W tym celu wykorzystuje się działania marketingowe, a szczególnie usługę jaką jest pozycjonowanie stron opierającą się na wielu krokach koniecznych do zrealizowania. Jednym z nich jest odpowiednie napisanie opisu meta descritption. W niniejszym artykule przedstawimy Ci czym dokładnie jest i jaką funkcję pełni! Sprawdź koniecznie!

Meta description – opis, który właściwie prezentuje Twoją stronę internetową

Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu konkretnych informacji, produktów bądź usług zapewne nieraz zwróciłeś uwagę, że pod niebieskim tytułem wyświetla się krótki tekst. Ten właśnie ten o to tekst nazywany jest opisem meta description. Jego funkcją jest dostarczenie zainteresowanym osobom informacji o tym co dokładnie znajduje się na stronie internetowej. Często to właśnie ten krótki opis przyczynia się do tego, czy użytkownik odwiedzi stronę internetową. Wiele osób zastanawia się czy meta description wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce. Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Choć wielu uważa, że nie wpływa bezpośrednio to na pewno dobrze napisany opis skutecznie zwiększa liczbę kliknięć, co za tym idzie na stronie internetowej zwiększa się ruch organiczny.

Zachęcający opis description? Sprawdź co powinien zawierać

Kiedyś nikt nie przywiązywał uwagi do tego jak został napisany opis description. Dziś jednak obowiązek ten narzuca algorytm Google stawiający przede wszystkim na jakość. Aby skutecznie zachęcał do kliknięcia powinien wyróżniać się nie tylko chwytliwą treścią ale również umieszczeniem w nim kilku istotnych elementów. Mowa tutaj o najważniejszym słowie kluczowym, czyli tym z największą liczbą wyszukiwań, call to action czyli wezwaniem do działania, a także informacją o tym czym wyróżnia się ofertą np. bezpłatna konsultacja. Co najważniejsze, warto zadbać o jego długość. Zaleca się, aby miał on od 150 do 160 znaków ze spacjami. Wtedy zainteresowane osoby zobaczą cały opis, który nie zostanie ucięty przez robota indeksującego Google. Jak widzisz przy usłudze jaką jest pozycjonowanie stron należy zadbać nie tylko o elementy wpływające bezpośrednio na pozycję ale także pośredni. Pamiętaj, że nie tylko pozycja jest ważna ale również odczucia Twoich Klientów!

źródło: https://afterweb.pl/

Artykuł partnera

Przeczytaj również: Podręczniki szkolne w sklepach online – czas zacząć zakupy