Królowa Polska: woda wdarła się do piwnic szkoły, uczniów ewakuowano. W Grybowie straszy rzeka Biała

Królowa Polska: woda wdarła się do piwnic szkoły, uczniów ewakuowano. W Grybowie straszy rzeka Biała

Powódź na Sądecczyźnie

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej zarządziła ewakuację uczniów. Powodem było podtopienie budynku. Woda wdarła się do piwnic obiektu. Zalany został również plac zabaw i boisko szkolne.

Intensywne opady deszczu dają się we znaki mieszkańcom Sądecczyzny. Od wczorajszego wieczora strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy w związku z lokalnymi podtopieniami. Zalane zostały budynki i drogi. Rano najcięższa sytuacja była w gminie Łącko. O tym pisaliśmy —>TUTAJ. Ogłoszono tam Pogotowie Przeciwpowodziowe. Taką samą decyzję podjął burmistrz Grybowa Paweł Fyda. Rzeka Biała przepływająca przez miasto przekroczyła stan ostrzegawczy i zbliżała się do alarmowego. Obecnie jej stan sięga 350 cm, do alarmowego brakuje 50 cm.

W gminie Kamionka Wielka strażacy również mają pełne ręce roboty. W wyniku intensywnych opadów deszczu zalane zostały podpiwniczenia Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej. Woda wdarła się też na plac zabaw i boisko szkolne. Dyrektor podjęła decyzję o ewakuacji uczniów. Dzieci zabrali rodzice.

Co więcej, w przysiółku Popielówka w Kamionce Wielkiej zatkany został przepust pod drogą gminną, co groziło zalaniem pobliskich budynków. Przez godzinę droga była nieprzejezdna. Przepust udrożniono, przywrócono przejezdność drogi.

W przysiółku Wolniki w Mszalnicy woda gwałtownie wezbrała, co spowodowało zablokowanie przepustu, uszkodzenie drogi gminnej, oberwanie jej korpusu i przelanie wody w kierunku domów. Strażacy udrożnili już przepust. Sytuacja się stabilizuje w związku ze zmniejszeniem intensywności opadów

Również w przysiółku Porębówka w Mszalnicy woda zatkała przepust pod drogą gminną, a przelewająca się przez nią woda zagrażała pobliskim domom. Spowodowała oberwanie korpusu drogi i wypłukanie poboczy. Jednostka OSP udrożniła przepust i zabezpieczyła teren.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.