Kradli puszki z datkami. Jeden z nich ,,otagował” też 13 budynków

Kradli puszki z datkami. Jeden z nich ,,otagował” też 13 budynków

Pierwszą puszkę z datkami ukradli w Sylwestra. Później zabrali kolejne z dwóch innych sklepów. Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość dwóch młodych mężczyzn i zatrzymać ich. Jeden z nastolatków odpowie nie tylko za kradzieże z włamaniem, ale i za liczne uszkodzenia mienia, których dopuścił się wcześniej.

31 grudnia mieszkańcy Nowego Sącza wykorzystali nieuwagę ekspedientki i ukradli puszkę ze sklepowej lady. Następnie uciekli, rozerwali zabezpieczenie pojemnika i zabrali znajdującą się w środku gotówkę.

– W podobny sposób działali również w dwóch kolejnych sklepach, 4 i 5 stycznia br. 18 i 19-latek ukradli łącznie ponad 3 tys. złotych. Dzięki działaniom sądeckich policjantów młodzi złodzieje zostali ustaleni i zatrzymani, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat więzienia – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i postanowili dobrowolnie poddać się karze.

Co więcej, funkcjonariusze ustalili, że 18-latek w październiku uszkodził co najmniej 13 elewacji budynków w centrum Nowego Sącza. Malował na nich farbą w sprayu swoje graficiarcie podpisy – tagi. Właściciele nieruchomości oszacowali straty na niemal 22 tys. złotych, ale policjanci wciąż prowadzą czynności, które pozwolą dotrzeć do innych osób, których elewacje zniszczono w podobny sposób. Młody mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

Reklama