Korzenną nawiedziła figura św. Michała Archanioła

Korzenną nawiedziła figura św. Michała Archanioła

Parafia Korzenna przeżywa właśnie nawiedzenie figury św. Michała Archanioła. Peregrynacja figury pochodzącej z najstarszego sanktuarium św. Michała Archanioła w Europie Zachodniej, z włoskiego Monte Sant’ Angelo na Górze Gargano, trwa w Polsce od 2013 roku. Zapoczątkowali ją księża michalici.Parafianie przywitali figurę wczoraj (5 listopada) o godzinie 18. Dotarła ona do Korzennej ze Starego Opola w diecezji siedleckiej. Uroczystości potrwają do czwartku. Figura opuści parafię po uroczystej mszy świętej o godzinie 18. Następnie gościć ją będą mieszkańcy Łaźniewa w archidiecezji warszawskiej.

To nie pierwszy raz, kiedy figura św. Michała Archanioła przybyła na Sądeccyznę. Gościła tu choćby w październiku, w Muszynie.

W programie trzydniowej uroczystości w Korzennej znalazły się między innymi: msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą, kazania i konferencje o świecie aniołów, błogosławieństwo osób starszych, chorych i dzieci, modlitwa egzorcyzmem prostym, akt oddania św. Michałowi Archaniołowi, czy przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła.

Szczegółowy harmonogram nawiedzenia w Korzennej na stronie parafii – TUTAJ.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.