KORONAWIRUS RAPORT – 5 maja. Zmarła zakażona kobieta z Małopolski

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 14 431 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 4 280 osób wyzdrowiały, a 716 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 997 osób, 32 zmarły, a 307 jest uznawanych za ozdrowieńców.

godz. 17.35: Resort zdrowia podał informację o 189 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 5 w Małopolsce.

Te zakażone osoby stanowią grupę 2 kobiet i 3 mężczyzn w wieku od 27 do 59 lat. Po dwie osoby są z powiatu limanowskiego i myślenickiego, natomiast jedna to mieszkaniec powiatu suskiego. – Jedna osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji – informują pracownicy Biura Wojewody.

W całej Polsce zmarło kolejne 16 zakażonych osób. Wśród nich jest 67-letnia kobieta z Krakowa oraz 80-latek z województwa śląskiego, którzy byli hospitalizowani w Krakowie.

Są też jednak dobre wiadomości – mamy w Małopolsce 19 nowych ozdrowieńców. Mowa o 12 kobietach i 7 mężczyznach w wieku od 13 do 74 lat. 6 osób jest z Krakowa, 5 jest z powiatu wielickiego, 3 są z powiatu brzeskiego, a po 1 z powiatów: krakowskiego, bocheńskiego, suskiego, myślenickiego oraz tatrzańskiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

godz. 10.05: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 236 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 16 w województwie małopolskim. Zakażeni to m.in. mieszkańcy naszego regionu, więcej informacji TUTAJ.

W naszym województwie jest kolejnych 5 ozdrowieńców. Mowa tu o 2 kobietach i 3 mężczyznach w wieku od 17 do 54 lat. 3 osoby są z powiatu myślenickiego, a 2 osoby to mieszkańcy powiatu bocheńskiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

Pojawiły się też dane dotyczące 3 osób, które zmarły z powodu COVID-19. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

W całej Polsce wyzdrowiało do tej pory 4 280 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. 2 738 osób jest hospitalizowanych, 100 765 osób jest objętych kwarantanną, a 17 291 – nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.