Senator zdrowy. Zanim poznał wynik testu - spotkał się z partyjnymi kolegami i z prezydentem

12 przypadków potwierdzonej infekcji koronawirusem w powiecie nowosądeckim wczoraj i 10 - dziś. Część z diagnoz dotyczy ogniska choroby na Sądecczyźnie związanego z weselnym przyjęciem, które odbyło się 11 czerwca w podsądeckiej Nawojowej. Po pierwszych diagnozach weselnych gości skierowano na izolację. W tym gronie był m.in. senator PiS Wiktor Durlak. Dziś poinformował nas, że zna już wynik swojego testu. Jest zdrowy. Zanim jednak dotarła do niego informacja o wyniku testu, wziął udział w kilku spotkaniach, między innymi z prezydentem Andrzejem Dudą.

Renault2

Wczoraj w rozmowie z "Dobrym Tygodnikiem Sądeckim" senator Durlak potwierdził, że rzeczywiście był na weselu, po którym część gości rozchorowała się, a wszystkich skierowano na odosobnienie. Oświadczył też, że poddał się izolacji oraz, że nie ma objawów choroby.

Z dostępnych w Internecie materiałów fotograficznych wynika, że dwa tygodnie po weselu wziął udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Starym Sączu oraz był w Newagu  gdzie Marszałek Województwa Małopolskiego podpisywał umowę z NEWAG S.A. na zakup nowych pociągów.

"O zaistniałej sytuacji dowiedziałem się w sobotę wieczorem. Wtedy skontaktował się ze mną inspektor sanitarny. Spotkania o których napisała redakcja były w piątek" - wyjaśnia senator.

Kilku weselników, z którymi redakcja ma kontakt przebywa w odosobnieniu od piątku. Chorobę zdiagnozowano dotąd u dziewięciu osób, które bawiły się lub pracowały przy obsłudze przyjęcia w Nawojowej.

fot. zrzuty ekranu Newag, FB

 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.