KORONAWIRUS RAPORT – 24 maja. Nowe potwierdzone zakażenia na Limanowszczyźnie

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 21 326 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 9 194 osoby wyzdrowiały, a 996 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 176 osób, 40 zmarło, a 727 zostało uznanych za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Resort zdrowia podał informację o 90 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 5 w województwie małopolskim. Mowa o 3 kobietach i 2 mężczyznach, w wieku od 26 do 58 lat. 3 osoby są z powiatu limanowskiego, natomiast po jednej osobie – z powiatu oświęcimskiego i suskiego. 2 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji.

W Małopolsce jest dwóch kolejnych ozdrowieńców – sześcioletnia mieszkanka powiatu wielickiego i młody mężczyzna z powiatu chrzanowskiego.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 305 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. W komunikacie nie ma informacji o zakażonych osobach z Małopolski, jednak z raportu krakowskiej WSSE usunięto jeden przypadek (który ma zostać zaraportowany przez inną stację, zgodną z miejscem zamieszkania zakażonej osoby), natomiast zakażenie wykryto u mężczyzny w średnim wieku z powiatu oświęcimskiego. Zatem liczba zakażonych nie zmieniła się od wczorajszego wieczornego raportu.

Mamy w województwie kolejnych ozdrowieńców – 4 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 5 do 59 lat. 5 osób to mieszkańcy powiatu nowosądeckiego, a 1 osoba jest z Krakowa. Przebywali oni w izolacji.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.