KORONAWIRUS RAPORT – 23 kwietnia. Zmarły dwie zakażone osoby z Małopolski

KORONAWIRUS RAPORT – 23 kwietnia. Zmarły dwie zakażone osoby z Małopolski

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 10 511 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1 740 osób wyzdrowiało, a 454 zmarły. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 766 osób, 23 zmarło, a 114 jest uznawanych za ozdrowieńców.

godz. 17.35: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 166 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 17 w województwie małopolskim. Zakażeni to m.in. mieszkańcy Limanowszczyzny, więcej informacji TUTAJ.

Ponadto zostały opublikowane dane dotyczące śmierci 19 zakażonych osób. Wśród nich jest 75-letnia kobieta z powiatu limanowskiego, a także 78-letnia mieszkanka powiatu oświęcimskiego. Były hospitalizowane w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Są też jednak pozytywne informacje – 17 kolejnych Małopolan ma już status ozdrowieńca. Mowa o grupie 11 kobiet i 6 mężczyzn w wieku od 21 do 77 lat. Są to m.in. dwie osoby z powiatu gorlickiego.

godz. 10.00: Resort zdrowia poinformował o 177 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 15 w Małopolsce. Zakażeni to m.in. mieszkańcy Nowego Sącza – więcej informacji TUTAJ.

Jak informują pracownicy Biura Wojewody, mamy w naszym województwie 3 nowych ozdrowieńców. Mowa o młodej kobiecie i starszym mężczyźnie z Krakowa, a także o starszym mieszkańcu powiatu suskiego.

Ponadto pojawiły się dane dotyczące kolejnych 9 osób, które zmarły z powodu COVID-19. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

W całej Polsce wyzdrowiało do tej pory 1740 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. 3099 osób jest hospitalizowanych, 103 129 osób jest objętych kwarantanną, a 21 781 – nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.