KORONAWIRUS RAPORT – 11 kwietnia. Przez COVID-19 zmarło już w Polsce ponad 200 osób

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 6356 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 318 osób wyzdrowiało, a 208 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 485 osób, 10 zmarło, a 12 jest uznawanych za tzw. ozdrowieńców.

wsb3

godz. 17.35: Resort zdrowia poinformował o 268 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 16 z woj. małopolskiego.

Wśród nich jest jedna osoba z powiatu limanowskiego, więcej informacji TUTAJ.

Jak informują pracownicy Biura Wojewody, w Małopolsce jest trzech kolejnych ozdrowieńców. Mowa o kobiecie w sile wieku z powiatu dąbrowskiego, a także o kobiecie i mężczyźnie w sile wieku z powiatu wielickiego. Byli hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Pozostałe potwierdzone przypadki zakażenia w Polsce dotyczą: 128 osób z woj. mazowieckiego, 48 osób z woj. wielkopolskiego, 29 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. śląskiego, 11 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ponadto poinformowano o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest 69-letnia mieszkanka powiatu bocheńskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 133 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 17 z Małopolski.

Wśród nich jest 10 kobiet i 7 mężczyzn w przedziale wiekowym 8-70 lat. 7 osób to mieszkańcy powiatu bocheńskiego, 6 osób jest z Krakowa, 3 osoby są z powiatu myślenickiego, a jedna osoba jest w powiatu brzeskiego. – Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji – informują pracownicy Biura Wojewody.

Pojawiła się także informacja o kolejnym ozdrowieńcu z naszego województwa. Mowa o mieszkance powiatu myślenickiego w sile wieku, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To już dziewiąta taka osoba w Małopolsce.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 34 osób z woj. śląskiego, 23 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

Poinformowano także o śmierci 14 osób zakażonych SARS-CoV-2. Wśród nich nie ma nikogo z województwa małopolskiego.

W całej Polsce wyzdrowiało do tej pory 375 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. 2 426 osób jest hospitalizowanych, 166 973 osoby są objęte kwarantanną, a 31 370 – nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]