KORONAWIRUS RAPORT – 10 maja. W Polsce zmarło dotąd 800 zakażonych osób

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 15 996 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 5 698 osób wyzdrowiało, a 800 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 047 osób, 34 zmarły, a 410 zostało uznanych za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 175 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 2 w Małopolsce. Mowa o dwóch młodych mężczyznach (jeden z nich jest z Krakowa, drugi z powiatu oświęcimskiego), którzy aktualnie przebywają w izolacji.

Mamy 9 nowych ozdrowieńców. Stanowią oni grupę 4 kobiet i 5 mężczyzn w wieku od 10 do 80 lat. Po 2 osoby są z powiatów: krakowskiego, wielickiego i suskiego, natomiast po 1 osobie – z Krakowa oraz powiatu olkuskiego i bocheńskiego.

Pojawiły się również dane dotyczące śmierci 9 zakażonych osób. Wśród nich tym razem nie ma nikogo z naszego województwa.

godz. 10.00: Resort zdrowia poinformował o 170 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce, w tym 2 w województwie małopolskim. Mowa o młodej kobiecie i młodym mężczyźnie z powiatu oświęcimskiego, którzy przebywają w izolacji.

Z powodu COVID-19 zmarło kolejne 6 osób, w tym 71-letni mężczyzna z powiatu oświęcimskiego.

Są też dobre wiadomości – mamy w Małopolsce kolejnych 12 ozdrowieńców. Jest to grupa 7 kobiet i 5 mężczyzn w wieku od 17 do 69 lat. 5 osób jest z Krakowa, 2 osoby są z powiatu wielickiego, a po 1 z powiatów: krakowskiego, nowosądeckiego, limanowskiego, myślenickiego oraz tatrzańskiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.