KORONAWIRUS RAPORT – 10 kwietnia. Zmarł kolejny zakażony mieszkaniec Małopolski

KORONAWIRUS RAPORT – 10 kwietnia. Zmarł kolejny zakażony mieszkaniec Małopolski

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 5955 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 318 osób wyzdrowiało, a 181 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 452 osób, dziewięć zmarło, a osiem jest uznawanych za tzw. ozdrowieńców.

godz. 17.10: Resort zdrowia poinformował o 213 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 10 z Małopolski.

Wśród nich jest jedna osoba z powiatu limanowskiego, więcej informacji TUTAJ.

Pozostałe przypadki dotyczą 77 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. wielkopolskiego, 31 osób z woj. łódzkiego, 16 osób z woj. podlaskiego, 15 osób z woj. podkarpackiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego.

Podano również informację o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest 73-letni mieszkaniec Krakowa, który był hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 167 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 10 w Małopolsce.

Jak poinformowało Biuro Wojewody, mamy w naszym województwie dwóch kolejnych ozdrowieńców. To mieszkańcy Nowego Sącza – więcej informacji TUTAJ.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 60 osób z woj. dolnośląskiego, 34 osób z woj. śląskiego, 15 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. pomorskiego, 1 osoby z woj. opolskiego i 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.

Ponadto poinformowano o śmierci jednej osoby zakażonej koronawirusem. Mowa o 88-letnim mężczyźnie, który zmarł w Lublinie.

W całej Polsce wyzdrowiało do tej pory 318 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. 2 409 osób jest hospitalizowanych, 158 663 osoby są objęte kwarantanną, a 33 879 – nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.