Koniuszowa. Most zniszczony przez żywioł odbudowany

Koniuszowa. Most zniszczony przez żywioł odbudowany

Koniuszowa most

Mieszkańcy Koniuszowej w gminie Korzenna mogą już korzystać z nowego mostu. Poprzednia przeprawa została zniszczona podczas ubiegłorocznych nawalnych opadów deszczu. Odbudowa trwała jednak dłużej niż przypuszczano.

Prace rozpoczęły się na początku listopada. Jak wyjaśniają przedstawiciele urzędu gminy Korzenna, roboty były utrudnione poprzez niekorzystne ukształtowanie terenu i warunki atmosferyczne. Spływająca ze zboczy woda zalewała zagłębienie w miejscu budowy i trzeba ją było systematycznie wypompowywać. Pojazdy przewożące materiał i sprzęt grzęzły w błocie.

Konieczne było też stworzenie tymczasowej przeprawy, aby umożliwić mieszkańcom dojazd do domów i pól. To podniosło koszty inwestycji. Ostatecznie nowy most był gotowy nie pod koniec 2021 roku, jak planowano, a pod koniec maja 2022.

– Całkowity koszt inwestycji przekroczył 904 tys. zł, ale w dużej części została ona sfinansowana ze środków pozyskanych przez gminę z budżetu państwa. W jej ramach wybudowano całkowicie nowy przepust oraz betonową drogą o długości 500 metrów – informują przedstawiciele urzędu gminy.

O pracach przy odbudowie mostu pisaliśmy już TUTAJ.

fot. UG Korzenna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.