Uwaga kierowcy! Dziś na drogach kontrole prędkości!

Kierowcy! Dziś noga z gazu. W ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych „Prędkość” również na drogach Sądecczyzny radary pójdą w ruch. Działania policjantów nie będą się ograniczać jednak tylko do kontroli prędkości.

Renault2

Prędkość niedostosowana do warunków drogowych i do umiejętności kierowcy to niestety najczęstsza przyczyna wypadków samochodowych. Ze względu na nią, najbardziej tragiczne są również ich skutki. To ważne również także kontekście potrąceń pieszych.

Dziś oprócz wykonywania pomiarów prędkości zarówno statycznych jak i dynamicznych, na drogach będzie można spotkać policjantów z zespołów SPEED, którzy będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także w ręczne mierniki prędkości z wizualizacją.

-Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.  Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - informuje asp. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

fot: Klaudia Kulak

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.