Kolejny pożar na ulicy Ogrodowej w Muszynie

Muszyna - pożar pustostanu

W Muszynie doszło wczoraj (30 września) do pożaru budynku mieszkalnego, a konkretniej – pustostanu. Urzędnicy zadecydowali o jego wyburzeniu.

Do działań na ulicy Ogrodowej około godziny 16:20 zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy Zdroju, OSP Muszyna oraz Muszyna Folwark. Gdy pierwsi strażacy dotarli już na miejsce, palił się parter budynku. Z okna wydobywał się dym i płomienie. W środku nie było żadnych ludzi.

Funkcjonariusze i druhowie podali prądy wody do wnętrza pustostanu. Gdy przeszukali budynek, przystąpili do dogaszania miejsca, które było objęte pożarem. Pomieszczenia oddymiono wentylatorem mechanicznym, a ponadto sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej, czy nie ma gdzieś jeszcze ukrytych zarzewi ognia. Następnie schłodzono obszary o podwyższonej temperaturze.

Na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy Urzędu Miasta, którzy podjęli decyzję o wyburzeniu budynku. Na miejscu pożaru pozostał zastęp OSP Muszyna w celu zabezpieczenia oraz oświetlenia miejsca prowadzonych prac. Przyczyna pożaru jest nieustalona – relacjonują funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Przypomnijmy – to już kolejny pożar pustostanu na tej ulicy. Do poprzedniego doszło 1 września tego roku, informowaliśmy o tym TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.