Kolejne zwycięstwo młodych sądeczan

Zespół kadetów B STK Wikar Nowy Sącza w dwunastej kolejce spotkań wygrał mecz. Była to piąta wygrana sądeczan w tym sezonie.

Liga kadetów B U-14
XII kolejka
MUKS 1811 Unia Tarnów – STK Wikar Nowy Sącz 56:66 (9:8, 13:22, 18:13, 16:23)

Sędziowali: Tomasz Hołda i Adrian Lazarek.

Unia: Hajdo 17, Dura 17, Boduch 12, Tomasik 4, Piórkowski 3, Olesiak 2, Lewandowski 1.
STK Wikar: Kogut 29, Zygmunt 14, Tokarczyk 10, Szczerkowski 6, Berdysz 2, Fritz 2, Kubiela 2, Kasprski 1, Rosiński, Kunicki, Florkowski, Kościsz.
W pierwszej rundzie, w Nowym Sączu wygrał zespół STK Wikar, choć o zwycięstwo trzeba było powalczyć (73:66). Rywalizacja na ob cym terenie dla tak młodych zawodników jest zawsze trudna. W pierwszej kwarcie oba zespoły grały nerwowo i mało skutercznie, stąd tak niski wynik. Druga część spotkania to dużo lepsza gra sądeczan i co ważne celne rzuty. Do przerwy prowadzili sądeczanie 30:22. Po zmianie stron gospodarze próbowali odrobić straty stosując mocną obronę i szybkie kontry. To przyniosło efekt, bo przed czwartą kwartą było tylko 43:40. Mając tak niewielką stratę tarnowianie zaczęli grać agresywnie, ale sądeczanie dobrze się bronili, a kontry przyniosły punkty i w efekcie zwycięstwo.
– Cieszymy się wszyscy ze zwycięstwa – mówi trener STK Wikar Maksymilian Sławecki. – Mamy punkty ligowe, ale również mecz pokazał jak wiele pracy nas czekamy. Koszmarnie źle wykonywaliśmy rzuty osobiste, zresztą rywale również. Spróbujemy na treningach poprawić ten element.