Kolędnicy z Muszyny odwiedzili Sądeckie Hospicjum. Z prezentami przybyli też ojcowie jezuici (zdjęcia)

Kolędnicy z Muszyny odwiedzili Sądeckie Hospicjum. Z prezentami przybyli też ojcowie jezuici (zdjęcia)

Sądeckie Hospicjum, prezenty, ojcowie jezuici, Nowy Sącz

Podopieczni Sądeckiego Hospicjum przy ulicy Nawojowskiej doczekali się miłych akcentów na koniec 2022 roku. Najpierw zostali odwiedzeni przez kolędników – artystów z Muszyny. Potem dotarł do nich świąteczno – noworoczny prezent od ojców jezuitów.

– Jednym ze zwyczajów bożonarodzeniowych jest kolędowanie. W naszym hospicjum przyjęliśmy takich gości. Odwiedziła nas grupa muzyczna z Muszyny, w skład której wchodzili: Dorota Pawlik, Agata, Albin, Patrycja i Magdalena Śliwińscy. Wykonali kolędy oraz pastorałki. Artyści zapraszali naszych podopiecznych oraz personel do wspólnych śpiewów, przekazując przesłanie, że jeżeli śpiewamy to po prostu modlimy się najpiękniej jak to możliwe – informuje sądecka placówka.

Artyści z Muszyny przekazali lokatorom nie tylko muzyczne wrażenia, ale także słodkie prezenty. Potem do placówki dotarły kolejne podarunki, tym razem od ojców jezuitów. Prezenty przekazał Ojciec Bogdan Długosz S.J. – proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sącz. Uczynił to na ręce Alicji Czubek (naczelnej pielęgniarki) oraz Danuty Jasińskiej (pielęgniarki oddziałowej). Była też okazja do rozmowy z dyrektorem Mieczysławem Kaczwińskim. Ojcowie jezuici podarowali placówce 80 paczek pampersów (łącznie 2400 sztuk).

– Składamy najserdeczniejsze podziękowania ojcu Bogdanowi Długoszowi S.J. oraz wszystkim parafianom za dar serca i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2023 – wyrażają swoją wdzięczność przedstawiciele placówki.

Czytaj także: Poczta Polska upamiętniła Kurierów Sądeckich. Powstała okolicznościowa pocztówka

Fot: SądeckieHospicjum

Share on twitter
Share on facebook