Kierowca volkswagena urządził nocny rajd ulicą Kilińskiego. 144 km/h kosztowało go 2,5 tys. zł

Kierowca volkswagena urządził nocny rajd ulicą Kilińskiego. 144 km/h kosztowało go 2,5 tys. zł

150 skontrolowanych pojazdów, 130 ujawnionych wykroczeń i 5 przestępstw, 4 zatrzymane prawa jazdy i 14 dowodów rejestracyjnych oraz 76 mandatów i 7 wniosków do sądu o ukaranie – to efekt akcji, którą w miniony weekend przeprowadzili policjanci sądeckiej drogówki.

Mundurowi wzięli pod lupę sądeckich kierowców w godzinach wieczornych i nocnych od piątku do niedzieli, 5-7 kwietnia. Skontrolowali 150 pojazdów, ujawniając 130 wykroczeń (głównie dotyczących przekraczania dopuszczalnej prędkości i wykonywania nieprawidłowych manewrów) oraz 5 przestępstw (prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i po cofnięciu uprawnień). Funkcjonariusze zatrzymali również 4 prawa jazdy, w tym 3 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą był młody kierowca volkswagena, który 7 kwietnia br. kilkanaście minut po godzinie 2 jechał ulicą Jana Kilińskiego w Nowym Sączu z prędkością 144 km/h, czyli o 94 km/h za szybko. Zapłacił mandat w wysokości 2,5 tys. złotych i  otrzymał15 punktów karnych.

Zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych, w tym 8 ze względu na zły stan techniczny pojazdów.

Podczas weekendowych działań policjanci sądeckiej drogówki nałożyli 76 mandatów i skierowali 7 wniosków do sądu o ukaranie.

źródło: KMP Nowy Sącz

Czytaj też:

Reklama