Nowy Sącz: miliony na wymianę kopciuchów

2,7 mln złotych to kwota jaką udało się zdobyć  na wymianę starych pieców węglowych nie spełniających norm ekologicznych na nowe - przyjazne środowisku. Pieniądze pochodzą z programu KAWKA i w ciągu dwóch lat pozwolą na wymianę 210 palenisk. Pieniądze otrzymały także gminy Chełmiec, Korzenna, Łącko i Stary Sącz.

Szczerze się z tego cieszę, i tym bardziej się cieszę, że ościenne gminy także dostały pieniądze na walkę ze smogiem, który niestety późną jesienią i zimą występuje w naszej kotlinie  - mówi Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta miasta.

- Będziemy dopłacać z tych pieniędzy do wymiany tych pieców, które powinny zniknąć. 210 takich palenisk powinno zniknąć w ciągu najbliższych dwóch lat – dodaje Jerzy Gwiżdż i podkreśla, że dzięki programowi KAWKA dotychczas zlikwidowano prawie 645 palenisk starego typu.

Nowe kotły wykorzystywać będą w zależności od potrzeb lokalnych węgiel, gaz, biomasę i paliwo stałe.

fot. pixabay.com

 

Car_special_tekst

1 comment

  1. Sylwia 15 Listopad, 2017 at 19:05 Odpowiedz

    fakro wypuściło fajne ramki antysmogowe, teraz mają fajną akcję edykacyjną w przedszkolach. byli dzisiaj w przedszkolu u mojego siostrzeńca. Trzeba edukować od najmłodzszych lat, że smog to morderca!

Wypowiedz się w tej sprawie