Karpacki Wyścig Kurierów po trasach ziemi sądeckiej

Karpacki Wyścig Kurierów im. Wacława Felczaka 2021 na ziemi nowosądeckiej

Kolarstwo. Karpackiego Wyścig Kurierów im. Wacława Felczaka 2021 w tym roku składać się będzie z trzech etapów. Ostatni odbędzie się na ziemi nowosądeckiej.

– Po zeszłorocznej, jednodniowej edycji, “Karpacki” wraca do swojej zwyczajowej, wieloetapowej formuły. Tym razem impreza potrwa przez trzy dni ostatnie dni wakacji (29-31 sierpnia. Rozpocznie się prologiem, po którym nastąpią dwa górskie etapy, na których znajdzie się aż 9 górskich premii (każda z nich punktowana tak samo). Kolumna wyścigu rozpocznie swoją drogę od położonego w województwie świętokrzyskim Połańca, by następnie udać się na zachód, aż do położonej tuż obok Pienińskiego Parku Narodowego Niedzicy – poinformował popularny portal kolarski Naszosie.pl.

Ostatni etap 3. etap: Muszyna-Niedzica-Zamek (130 kilometrów) zaplanowany jest na 31 sierpnia. – Choć jego łączne przewyższenie jest bardzo podobne do tego, które kolarze mają pokonać dzień wcześniej, to złoży się na nie zdecydowanie mniej podjazdów – podkreślają organizatorzy. Trudnym punktem trasy będzie podjazd kończący się górską premią w Skrudzinie. Kilkanaście kilometrów dalej zawodnicy rozpoczną wspinaczkę pod Przełęcz Knurowską, a następnie czeka ich wspinaczka pod Przełęcz Trybską. Meta kończąca wyścig będzie w Nidzicy.

W wyścigu udział weźmie 25 ekip, 8 z Polski i 17 z zagranicy.

Lista startujących: https://naszosie.pl/wp-content/uploads/2021/08/Lista-startowa-16.08.2021.pdf

Wyścig kolarski organizowany jest ku pamięci Wacława Felczaka (1916-1993) – wybitnego polskiego historyka, eksperta tematyki środkowoeuropejskiej, szczególnie węgierskiej i południowosłowiańskiej, kurier i emisariusz Rządu RP na uchodźstwie.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.