Karate. Sądeczanie najlepsi w aż 7 kategoriach! Grad medali

Za nami Mistrzostwa Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, które początkiem grudnia odbywały się w Jaśle.

Renault2

Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin wystawił silną reprezentację: reprezentowało nas szesnastu zawodników.

Byli to: Ula Orzechowska, Mikołaj Milanowski, Damian Potoczek, Karol Milanowski, Nadia Potoczek, Emilia Tuczyńska, Magda Orzechowska, Piotr Wygrecki, Adrian Schneider, Natalia Zamora, Wiktoria Barnach, Jakub Janór, Piotr Kijowski, Mikołaj Marcisz, Olga Janik, Patryk Lasyk. Grupa pokazała wielką siłę triumfując w siedmiu kategoriach mistrzostw!

Czytaj również: Bohater 21. kolejki w pierwszej lidze? Bramkarz Sandecji!

Tak wysoką formę zawodnicy i zawodniczki NKS zawdzięczają trenerowi shihanowi Andrzejowi Krawontce oraz senseiowi Edwardowi Krawczykowi.

Złote medale dla sądeczan wywalczyli kolejno: juniorzy Jakub Janór, Mikołaj Marcisz i Adrian Schneider, młodzicy: Wiktor Wygrecki i Natalia Zamora oraz kadetki: Emilia Tuczyńska i Nadia Potoczek.

Srebra przypadły w udziale Oldze Janik i Patrykowi Lasykowi. Z kolei brązowe medale powędrowały do Damiana Potoczka, Piotra Kijowskiego, Wiktorii Barnach i Magdaleny Orzechowskiej.

- Jakub Janór, Adrian Schneider i Natalia Zamora zanotowali brawurowe i skuteczne walki. To dobry prognostyk przed kolejnymi występami – komentuje trener Krawontka.

Już w sobotę 8 grudnia Klaudia Kowalska, Kamila Nowak i Karolina Sekuła wezmą udział w Pucharze Polski Karate Kyokushin w Szczecinku. W NKS liczą nie tylko na promocję Nowego Sącza, ale również na udane podsumowanie sezonu sportowego w tym roku.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: NKS; własne.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.