Karate. Obóz najlepszych: sądeczanie i gorliczanie razem w Rytrze

Grupa 70 zawodników i zawodniczek Nowosądeckiego i Gorlickiego Klubu Karate Kyokushin przez tydzień przebywała na obozie karate w Rytrze.

Sportowcy doskonalili swoje umiejętności na obiektach Ośrodka Rekreacyjnego Ryterski oraz Perły Południa. – W obozie wzięli udział najlepsi zawodnicy klubu, medaliści i uczestnicy Mistrzostw Europy z 2019 i 2018 oraz zdobywcy tegorocznego Pucharu Polski m.in. Klaudia Kowalska, Karolina Sekuła, Szymon Ogórek, Kamila Nowak, Dominik Ptaszkowski, Martyna Janik, Oliwia Zarabska , Mateusz Wójcik i Jakub Miś – mówi trener shihan Andrzej Krawontka.

Czytaj również: SANDECJA NIE ZWALNIA TEMPA. W ŚRODĘ ZAGRA W OLSZTYNIE [TRANSMISJA TV]

Oprócz treningów karate odbywających się w salach gimnastycznych i w terenie Popradzkiego Parku Krajoznawczego, pokonywano trasy parku linowego, rywalizowano w biegach sprawnościowych czy grach w dyscypliny zespołowe.

Niespodzianką obozu był nocny trening z pochodniami – dodaje Krawontka.

Ponadto przedstawiciele Policji poprowadzili wykład o tematyce „bezpieczeństwa i zagrożeń dzieci i młodzieży” a Straż Pożarna zaprezentowała techniczne możliwości gaszenia pożarów i praktyczne zastosowanie ratownictwa medycznego.

Czytaj również: AKCJA Z MECZU SANDECJI HITEM INTERNETU! [ZOBACZ WIDEO]

Zwieńczeniem obozu był Letni Turniej Karate – rywalizowano w nim w konkurencjach KATA (prezentacja układów walki karate) i KUMITE (walka sportowa karate). Najlepszych wyróżniono pamiątkowymi pucharami i medalami.

Z okazji Sayonary (forma pożegnania) grupy obozowe zaprezentowały piosenki i występy kabaretowe. Na Samurajów pasowano karateków, którzy uczestniczyli w obozie po raz pierwszy.

Udział w zgrupowaniu był dla zawodników Nowosądeckiego Klubu formą przygotowań do kolejnego sezonu sportowego karate. Teraz dla nowosądeckich karateków najbliższymi wyzwaniami są Mistrzostwa Polski Juniorów w Szczecinie (12 października) i Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w Portugalii (18-19.10.) – podsumowuje trener Krawontka.

Po wakacjach Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin wznawia treningi w nowosądeckim DOJO-MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej 34.

Kadra szkoleniowa klubu w osobach: trenera shihana Andrzeja Krawontki 5 dan i instruktorów sensei: Edwarda Krawczyka 2 dan, Łukasza Krawontki 3 dan, Roberta Popardowskiego 1 dan i Stanisława Klimkiewicza 3 dan, zaprasza wszystkich adeptów sztuki karate, do grup treningowych: początkujących, zaawansowanych i zawodniczej.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Źródło: NKS Karate

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.