Tak może wyglądać nowoczesne kąpielisko nad Kamienicą. Na inwestycję trzeba 34 mln zł.

Oto wizja kompleksu basenów nad Kamienicą. Kąpielisko miałoby kosztować 34 miliony złotych. Znajdowałoby się na wysokości osiedla Gorzków, na prawym brzegu rzeki z dostępem od ulicy Jamnickiej.

Oprócz kąpieliska na około tysiąc osób wizja urzędników obejmuje też inne obiekty sportowo-rekreacyjne, boiska, szatnie, zaplecze sanitarne oraz budynki gastronomiczne, dostępne także znad rzeki Kamienicy, z projektowanej ścieżki biegowo-rowerowej.

Jak zapewnia Wydział Architektury i Budownictwa UM Nowego Sącza, sukcesywnie będzie realizowany plan zagospodarowania brzegów Kamienicy i Dunajca. Jednym z elementów będzie właśnie kąpielisko. Mirosław Trzupek - dyrektor wydziału zaznacza, iż są to na razie tylko plany. Obecnie wzdłuż obu rzek realizowane są 17-kilometrowe ścieżki pieszo-rowerowe.

Wstępny projekt: ART Studio Paweł Kurzeja

 

 

PUMA

1 comment

  1. Szaweł 2 lutego, 2018 at 23:37 Odpowiedz

    Panu Trzupkowi proponuję, żeby zamiast fantazjować nad nierealnymi wizjami zajął się sporządzeniem brakujących Planów Zagospodarowania Przestrzennego miasta, a wcześniej niech zadba żeby WZ było wydawane zgodnie z terminem ustalonym w KPA. Natomiast jeśli znajdą się już te 34 miliony to niech pomyśli nad remontem ul. Jamnickiej i budową mostu przez Kamienicę, na wysokości Hali Gorzkowskiej.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.