Kanapa z funkcją spania w salonie – jak wybrać? Praktyczne wskazówki

Kanapa z funkcją spania w salonie – jak wybrać? Praktyczne wskazówki

Jednym z mebli, bez których nie wyobrażamy sobie salonu w pełnym tego słowa znaczeniu jest kanapa. To zazwyczaj centralny punkt pokoju, w którym spędzamy wiele czasu oraz w którym przyjmujemy gości. Jej wygoda determinuje dobry odpoczynek oraz może pełnić dodatkowe funkcje. Wybór odpowiedniego mebla nie jest wcale prosty i zależy od pomieszczenia, które jest przeznaczone do wypoczynku. Inna kanapa sprawdzi się w niewielkiej kawalerce, a inna w przestronnym domu.

Największą popularnością cieszy się kanapa do salonu z funkcją spania i rozwiązanie to najczęściej wybierane jest w mieszkaniach. Rozkładany mebel cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kupujących z uwagi na jego multifunkcyjność. W praktyce oznacza to, że w ciągu dnia pełni rolę typowo wypoczynkową, a w nocy może zamienić się w całkiem wygodne łóżko, w którym poczujemy się naprawdę komfortowo. Kanapa może służyć jako dodatkowe łóżko dla naszych gości, ale może również pełnić jego funkcję każdej nocy, dla domowników. Jest to praktyczne rozwiązanie dedykowane szczególnie kawalerkom oraz niewielkim mieszkaniom dwupokojowym, w których zaaranżowaliśmy jeden pokój np. dla dziecka, a nocą rodzice wykorzystują miejsce przeznaczone na salon jako swoją sypialnię.

Kanapa z funkcją spania w salonie musi mieć odpowiednią wielkość, ale jej gabaryty powinny przede wszystkim umożliwiać jej swobodne składanie i rozkładanie. Również liczba osób, które będą korzystały z niej jako wypoczynku oraz liczba osób, które będą na niej spały w nocy determinuje jej minimalną wielkość. Zastanowienia się wymagają oczywiście takie elementy jak rodzaj obicia kanapy, kolor oraz sposób jej rozkładania. Wybierając sofę z funkcją spania koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wypełnienie jej siedziska oraz oparcia. Doskonale sprawdzą się tutaj wytrzymałe sprężyny, które zapewnią spokojny sen w nocy oraz komfortowy relaks w dzień. Jeżeli wybieramy piankę, warto sprawdzić czy jest wysokiej jakości, aby nie odgniotła się zbyt szybko.

Wybierając odpowiednią kanapę w funkcją spania należy zwrócić uwagę na to, czy mebel posiada pojemnik na pościel, co będzie miało duże znaczenie zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Wygospodarowanie dodatkowego miejsca w szafie na komplet pościeli może być nie lada wyzwaniem w takich miejscach. Dlatego też pojemnik na pościel znajdujący się w wybranej przez nas sofie jest bardzo istotny z użytkowego punktu widzenia. Zastanówmy się również nad możliwością sprzątania pod meblem – najlepsze będą te na nóżkach, które umożliwiają zachowanie porządku w każdym zakamarku znajdującym się pod kanapą. Kolejnym aspektem jest łatwość czyszczenia kanapy oraz odporność na ewentualna kocią czy psią sierść oraz zwierzęce pazury. Również posiadanie małych dzieci determinuje wybór specjalnego obicia. Tapicerka powinna być plamoodporna, dająca się czyścić w łatwy sposób.

Wybór kanapy z funkcją spania w salonie wcale nie jest taki łatwy. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, zarówno tych praktycznych, jak i estetycznych. Wielofunkcyjny mebel to doskonałe rozwiązanie zarówno w przypadku niewielkich pomieszczeń, jak i dla dużych domów, które goszczą często licznych przybyszy, którym chcemy zapewnić komfortowy sen.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również Kryminały Pauliny Świst.

Share on twitter
Share on facebook