Kamionka Wielka. W drodze na Rachelowskie Góry rośnie dzikie wysypisko

W Kamionce Wielkiej, przy ścieżce prowadzącej na Rachelowskie Góry powstało ,,dzikie wysypisko”, które się rozrasta. Zauważył je nasz Czytelnik. Co więcej, przyłapał on jedną osobę podczas ,,uzupełniania” składowiska.

16 czerwca turysta Maciej (tak mężczyzna podpisał się w korespondencji z naszą redakcją) wybrał się na wycieczkę z żoną i dziećmi. Postanowili przemierzyć malowniczy chodnik wśród lasów i łąk z zaznaczonymi punktami widokowymi. Do Kamionki dotarli autobusem MPK z Nowego Sącza i postanowili przejść trasę ,,od tyłu”. Po drodze zauważyli tabliczki ,,teren prywatny, wstęp wzbroniony”, które nieco ich zdziwiły. Jednak, to co zobaczyli w połowie ścieżki prowadzącej na Rachelowskie Góry, wprawiło ich w osłupienie.

,,Dzikie” wysypisko i to kilkadziesiąt metrów od urzędu gminny. Sterty gruzu i odpadów tuż obok parkingu i rzeki. W załączniku przykład jak ludzie (trudno mi stwierdzić czy mieszkaniec gminy) uzupełniają wysypisko” – napisał do nas turysta, przesyłając dwa zdjęcia.

Jolanta Rutkowska-Mężyk z Urzędu Gminy Kamionka Wielka poinformowała nas, iż w związku ze zgłoszeniem o nielegalnym wysypisku w Kamionce Wielkiej wójt Andrzej Stanek polecił zbadać okoliczności istotne dla sprawy.

,,W pierwszej kolejności zostanie poczynione rozpoznanie kto i jakie odpady zdeponował w miejscu do tego nieprzeznaczonym. W tym celu koniecznym jest ustalenie numeru rejestracyjnego pojazdu, a w dalszej kolejności jego właściciela, który pozbywał się nielegalnie odpadów. Niezależnie od powyższego podjęte będą działania zmierzające do likwidacji dzikiego wysypiska” – zapewniła naszą redakcję w imieniu wójta pracownica urzędu.

Jednocześnie zaznaczyła, iż dotychczas do tutejszego urzędu nie zgłaszano problemu dot. „dzikiego wysypiska w Kamionce Wielkiej”.

,,Mając na uwadze, że wskazane wyżej działanie może determinować wśród mieszkańców niepożądane zachowania łatwego pozbycia się różnego rodzaju odpadów, Pan Wójt oraz pracownicy Urzędu Gminy mają świadomość potrzeby reagować w takich sytuacjach” – podkreśliła  Jolanta Rutkowska-Mężyk z Urzędu Gminy Kamionka Wielka.

Temat będziemy kontynuować.

Fot. Czytelnik Maciej 

 

Czytaj też:

Przeziębienie chroni przed zachorowaniem na COVID-19

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.