Z ostatniej chwili: 11-latka porażona prądem. W akcji LPR

Do tragicznego wypadku doszło dziś w miejscowości Kamienica (powiat limanowski). Dziewczynka została tam porażona prądem. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Renault2

- Dziewczynka była nieprzytomna, ale w wyniku reanimacji udało się przywrócić jej czynności życiowe - mówi st.sierż. Mateusz Drwal z KWP w Krakowie. Jak wyjaśnia, na zewnątrz domu miały trwać prace remontowe i najprawdopodobniej w którymś miejscu doszło do przebicia prądu. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Prokocimiu.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - wyjaśnia bryg. Tomasz Pawlik, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej. Jak informuje, do zdarzenia doszło około godziny 15:00. Na miejscu działali strażacy z JRG w Limanowej, OSP Kamienica, policja, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne oraz załoga LPR.

fot. OSP Kamienica

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.