Kadcza: Złote i Srebrne Jabłka dla strażaków

Kadcza: Złote i Srebrne Jabłka dla strażaków

Zasłużeni druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadczy zostali wyróżnieni Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Wręczyli je starosta nowosądecki Marek Pławiak oraz członek zarządu powiatu Marian Ryba. Okazją do uhonorowania strażaków były obchody 70-lecia istnienia jednostki, połączone z nadaniem jej sztandaru i poświęceniem nowego samochodu gaśniczego.

Złote Jabłka Sądeckie otrzymali: Antoni Chronowski, Marek Jodłowski, Wojciech Jodłowski i Henryk Wielosik. Srebrne Jabłka Sądeckie: Lesław Florian, Wojciech Kałuziński i Stanisław Niemiec.

Listy gratulacyjne odebrali druhowie Paweł Chronowski, Stanisław Majerski, Krzysztof Niemiec i Paweł Owsianka.

Jestem wam wdzięczny za to, że zawsze można na was liczyć – mówił starosta Marek Pławiak. – Za to, że niesiecie pomoc nie tylko mieszkańcom waszej wsi i gminy, ale też mieszkańcom całego powiatu. Wasze zaangażowanie i profesjonalizm sprawiają, że możemy czuć się bezpiecznie.

Prezes OSP w Kadczy Zbigniew Chronowski odebrał jeszcze jedno cenne wyróżnienie i zarazem podziękowanie: promesę na sumę 7 tysięcy złotych, stanowiącą dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego.

Impulsem do powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadczy był pożar, który strawił trzy gospodarstwa podczas żniw w sierpniu 1946 r. Dwa lata później rozpoczęła się budowa remizy, która trwała cztery lata. W sierpniu 2002 r. jednostka w Kadczy została wprowadzona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie liczy 49 czynnych druhów. 26 kolejnych należy do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

źródło: http://nowosadecki.pl

fot. Paweł Szeliga

 

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama