Kadcza: wjechał w dom, a później zaatakował nożem mundurowych

Wczoraj wieczorem w Kadczy (gmina Łącko) mężczyzna wjechał samochodem osobowym w dom. Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce, kierowca znajdował się w sąsiednim budynku. Podczas rozmowy z policjantami stał się agresywny, chwycił za nóż kuchenny i zaatakował funkcjonariuszy.

WSB2020

1 marca o godzinie 21:06 miejscowi strażacy, a także druhowie z Nowego Sącza i Gołkowic Górnych zostali zadysponowani do Kadczy, gdzie samochód uderzył w dom.

"Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że uszkodzone było wejście do budynku mieszkalnego. Na miejscu nie było pojazdu. Mieszkańcy budynku znajdowali się na zewnątrz budynku i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Uzyskano informację, że samochód uczestniczący w zdarzeniu znajdował na posesji w sąsiedztwie, a kierowca w budynku" - relacjonują strażacy.

Gdy na miejsce dotarła policja, funkcjonariusze wraz ze strażakami udali się do sprawcy zdarzenia, aby sprawdzić stan jego zdrowia. Razem z nimi do pomieszczenia weszła matka kierowcy. Kiedy ten odmówił pomocy, policjanci przystąpili do czynności dochodzeniowych. Wtedy mężczyzna chwycił za nóż kuchenny znajdujący się na blacie. Na szczęście w porę został obezwładniony przez dwóch funkcjonariuszy Policji, przy pomocy strażaków.

W wyniku stresu zasłabła matka agresywnego człowieka. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego, a ratownicy przebadali kobietę oraz strażaka z OSP Kadcza, który lekko zranił się w palec.

Wkrótce przybył kolejny radiowóz policji i sprawca niebezpiecznej sytuacji został zabrany na komisariat.

Pozostali na miejscu funkcjonariusze sporządzili dokumentację dotyczącą uszkodzenia budynku oraz samochodu marki VW Passat. Po zakończeniu dochodzenia wejście do budynku zostało uprzątnięte z cegieł i gruzu przez strażaków.

fot. PSP Nowy Sącz

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.