Już wkrótce otwarcie pierwszego w Nowym Sączu wybiegu dla psów [ZDJĘCIA]

Niezagospodarowany dotychczas brzeg Kamienicy obok mostu wiszącego zamienił się w pierwszy w Nowym Sączu wybieg dla czworonogów. Osiemset metrów kwadratowych parku ogrodzono siatkami panelowymi i podzielono na dwie strefy: dla małych i dużych psów. Wyposażono go także w pochylnie, hydrant z regulowaną poprzeczką, przeskok oraz słupki do slalomu. Otwarcie – w marcu.

Ostatnie szlify związane z przygotowaniem podłoża pod zasiew trawy i zagęszczenie gruntu trwają. Jak poinformował nas radny Krzysztof Ziaja, który zabiegał o stworzenie tego miejsca, ostateczny termin otwarcia zależeć będzie jednak od pogody.

Jeśli będzie sucho i nie będzie błota prace zostaną zakończone. Wystarczy kilka ciepłych lub wietrznych dni. Chciałbym, żeby udało się uruchomić to miejsce na przykład na pierwszy dzień wiosny. Nie jest to jednak pewne, bo wszystko zależy od warunków atmosferycznych– mówi radny Ziaja.

Prace związane z budową pierwszego sądeckiego psiego parku rozpoczęto w październiku 2019 roku. Zlokalizowany w pobliżu mostu wiszącego, obok Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ogród będzie miejscem gdzie właściciele i opiekunowie psów będą mogli dać im odrobinę wolności. W ogrodzonym parku zwierzęta będzie można spuścić ze smyczy i pozwolić im cieszyć się swobodą.

Znajdą się tam również ławki, kosze na śmieci i na psie odchody. Zwierzęta w tym miejscu mają pierwszeństwo przed dziećmi, rowerzystami i ludźmi. Pies będzie mógł wykopać sobie dołek w piasku i nie będzie to problemem.

Przeciwnikiem stworzenia w tym miejscu psiego parku był radny Artur Czernecki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://www.dts24.pl/artur-czernecki-kontra-krzysztof-ziaja-gdzie-powinien-powstac-pierwszy-psi-park/

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.