Już wkrótce II Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej w Nowym Sączu

Serdecznie zapraszamy na II Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej w Nowym Sączu, w dniach – 28. 09 2020 – 25.10.2020 roku.

Festiwal wypełnią koncerty, wykłady, wystawa oraz spektakl teatralny, które przedstawią różne oblicza muzyki sztuki chrześcijańskiej. Na koncertach usłyszymy znanych solistów i zespoły: skrzypka barokowego – Mikołaja Zgółkę, śpiewaczkę Katarzynę Wiwer i lutnistę Henryka Kasperczaka, bandurzystkę i sopranistkę w jednej osobie – Zorianę Grzybowską, , zespół Kolegium Muzyki Ewangelickiej. Będzie można wirtualnie podziwiać wystawę Ksiąg Religijnych, przygotowaną przez Marię Molendę. Podczas trzech wykładów wygłoszonych przez Aleksandrę Rzońce i Marię Molendę, usłyszymy o znanej i nieznanej sztuce chrześcijańskiej. Zwieńczeniem festiwalu będę dwa internetowe wydarzenia: spektakl przygotowany i wystawiony przez Teatr Nomina Rosae w reżyserii Łukasza Fijała oraz koncert Pieśni Wiary, na którym usłyszymy orkiestrę kameralną i kwartet wokalny Sinfonia Nova pod dyrekcją Jakuba Kornakiewicza, solistów: Blankę Dembosz-Tonderę i Oskara Koziołka- Goetza. Podczas festiwalu prowadzone będą warsztaty wokalne on-line. Osoby zainteresowane rozwinięciem swoich umiejętności wokalnych proszone są o kontakt z prowadzącym przez Facebooka: Oskar Koziołek – Goetz lub mailowo: [email protected] celem ustalenia indywidualnych zajęć.

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny; ilość miejsc jest ograniczona dlatego pierwszeństwo mają osoby, które dokonały rezerwacjmiejsc mailowo na adres: [email protected]. Uczestnicy wydarzenia mają obowiązek stosowania się do obowiązujących wymogów sanitarnych i zajmowania jedynie wyznaczonych miejsc.

Organizatorem festiwalu jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Sączu. Festiwal powstał dzięki dofinansowaniu ze środków NCK w ramach programu Kultura Interwencje oraz Prezydenta Miasta Nowy Sącz – Ludomira Handzla.

Szczegóły na plakatach:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.