Już w tę sobotę Helena ponownie połączy się z Sączem. Będzie się działo!

To już koniec. Koniec czekania i odliczania dni jakie pozostały do ponownego połączenia osiedla Helena z resztą Nowego Sącza. Separacja jaką zafundowano rok temu ludziom mieszkającym po obu stronach Dunajca była bolesna, czasochłonna i kosztowna. Niemal każdy coś na niej stracił, ale w najbliższy weekend wszyscy zyskamy: nowy most.

wsb3

Oficjalne otwarcie przeprawy przez rzekę Dunajec zaplanowano na sobotnie  (11 maja) popołudnie. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13. konferencją na placu pod zamkiem. Następnie planowane jest uroczyste otwarcie Ronda ks. infułata Władysława Lesiaka oraz przecięcie wstęgi na moście.

Będzie między innymi koncert w wykonaniu dzieci z Pałacu Młodzieży, prezentacja historii mostu heleńskiego, którą przedstawi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki i wspomnienie o ks. infułacie Władysławie Lesiaku (wygłosi je ks. dr Jerzy Jurkiewicz Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu).

Wstęgę będą przecinać wicepremier Beata Szydło, ks. bp dr Andrzej Jeż, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i parlamentarzyści, a później przez most przejedzie widowiskowo grupa rekonstrukcji historycznej z Komendantem Piłsudskim oraz korowód samochodów retro.

W ramach imprez towarzyszących zaplanowano kącik aktywności i animacji dla dzieci, trening  pierwszej pomocy oraz prezentację czołgu T 34.

 

UWAGA! od soboty zamknięty fragment ulicy Zielonej!

UWAGA! W sobotę zamknięcie ulicy Zielonej w Nowym Sączu

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]