Jutro Puchar Polski. Sandecja wyjeżdża do Legnicy.

Po zwycięstwie w 4 kolejce Ekstraklasy w Białymstoku z Jagiellonią (3-1), niewiele czasu na odpoczynek ma Sandecja Nowy Sącz. Już jutro rozegra wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica. Stawką będzie awans do najlepszej szesnastki Pucharu Polski.

Spotkanie odbędzie się w Legnicy, 9 sierpnia o godz. 19. Pierwszoligowa Miedź początek sezonu ma przeciętny. Na swoim koncie zgromadziła dwa punkty (0-0 na wyjeździe z Rakowem Częstochowa i 1-1 u siebie z GKS Katowice). Rywale bardzo dobrze się znają bo przez kilka sezonów rywalizowali na pierwszoligowym froncie. W ubiegłym sezonie Miedź dopiero w końcówce rozgrywek straciła szansę na awans (ostatecznie zajęła 4 miejsce). W bezpośrednich spotkaniach drużyna z Legnicy była nieznacznie lepsza. U siebie pokonała podopiecznych Radosława Mroczkowskiego 2-0, a w Nowym Sączu przegrała 0-1. W Sandecji wystąpi prawdopodobnie kilku zawodników, którzy do tej pory nie mieścili się w podstawowym składzie.

Jeśli Sandecja awansuje to 20 września będzie walczyć o ćwierćfinał ze zwycięzcą meczu Sokół Ostróda (III liga) – Górnik Zabrze (beniaminek Ekstraklasy).

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.